Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
27.02.2013 20:20

Gruzja w szoku. Prezydent Saakaszwili zrzekł się osobistej ochrony

Ochroniarze podlegają od wtorku bliskiemu współpracownikowi premiera Bidziny Iwaniszwilego - poinformowała służba prasowa Sakaszwilego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)
Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zrzekł się dziś osobistej ochrony. Ochroniarze podlegają od wtorku bliskiemu współpracownikowi premiera Bidziny Iwaniszwilego - poinformowała służba prasowa Sakaszwilego.

Iwaniszwili mianował we wtorek swego osobistego ochroniarza na stanowisko dyrektora agencji odpowiadającej za ochronę gruzińskich osobistości oficjalnych, w tym prezydenta.

Administracja prezydenta pokazała w środę nagranie wideo, na którym Saakaaszwili opuszcza pałac prezydencki jedynie w towarzystwie żony Sandry i udaje się samochodem, który prowadzi, na lotnisko, skąd miał odlecieć z wizytą oficjalną do Azerbejdżanu.

Wygrana koalicji Iwaniszwilego w wyborach parlamentarnych w październiku ubiegłego roku zakończyła trwającą blisko 10 lat dominację Saakaszwilego na gruzińskiej scenie politycznej. Po raz pierwszy od rewolucji róż w 2003 roku, po której Saakaszwili skierował kraj ku Zachodowi, premier i prezydent wywodzą się z dwóch różnych obozów politycznych. Są one obecnie w głębokim konflikcie.

Po dojściu Iwaniszwilego do władzy aresztowano ponad 20 byłych funkcjonariuszy z obozu Saakaszwilego. Zatrzymano m.in. byłego ministra spraw wewnętrznych i byłego szefa sztabu sił zbrojnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Gruzji. Rosjanie na granicy - _ To nie są wymysły polityków obozu rządzącego _ - twierdzi polski europoseł z Platformy Obywatelskiej Krzysztof Lisek.
Podali datę wyborów. Będzie zażarte starcie? _ Prezydent jest przekonany, że październikowe wybory będą nowym dowodem dojrzałości i żywotności gruzińskiej demokracji. _
Rosja się nie ugnie. Gruzja zagrożona? Rosja i Gruzja dyskutują w Genewie o sprawach bezpieczeństwa i kwestiach humanitarnych.
Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz