Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grzegorz Dolniak spocznie w rodzinnym Będzinie

0
Podziel się

W przyszły czwartek odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego wiceszefa
klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Dolniaka. Zostanie pochowany w rodzinnym
Będzinie w Zagłębiu Dąbrowskim.

bEajmijp

W przyszły czwartek odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego wiceszefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Dolniaka. Zostanie pochowany w rodzinnym Będzinie w Zagłębiu Dąbrowskim.

Według organizatorów uroczystości pogrzebowych, w ceremonii ma wziąć udział premier Donald Tusk.

Msza pogrzebowa, planowana na 22 kwietnia, rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele Świętej Trójcy w Będzinie. Po mszy Grzegorz Dolniak zostanie pochowany w zabytkowej części cmentarza parafialnego, przy kaplicy św. Tomasza Becketta.

bEajmijr

Grzegorz Dolniak od urodzenia związany był z będzińską parafią św. Trójcy. Tu przyjął chrzest, pierwszą komunię i sakrament bierzmowania. "Dla parafii nieoceniona była pomoc przy przygotowaniu dokumentacji remontu świątyni" - wspomina proboszcz parafii, ks. Andrzej Stępień.

Nie zostało jeszcze ostatecznie przesądzone, kiedy odbędzie się pogrzeb pochodzącej ze Śląska wicemarszałek Senatu Krystyny Bochenek. Będzie to w najbliższy wtorek lub czwartek.

Wiadomo już, że msza żałobna, podczas której nastąpi pożegnanie Krystyny Bochenek, odbędzie się w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla. Uroczystościom będzie przewodniczył metropolita katowicki, abp Damian Zimoń. W katedrze zostaną wygłoszone mowy pożegnalne. Potem kondukt z trumną wicemarszałek Senatu przejdzie na niedaleki cmentarz przy ul. Sienkiewicza, gdzie nastąpi pochówek.

Oboje parlamentarzyści są wspominani w regionie. W piątek o godz. 20.00 przed wejściem do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się wieczór pamięci wszystkich ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskim, w szczególności poświęcony osobom związanym z woj. śląskim. Wystąpią artyści Teatru Śląskiego.

bEajmijx

Natomiast w czwartek 22 kwietnia o 18.00 na dużej scenie Teatru Śląskiego odbędzie się wieczór wspomnieniowy, poświęcony Krystynie Bochenek.(PAP)

mab/ ura/ woj/

bEajmijS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)