Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grzegorz Schetyna na inauguracji roku szkolnego w Lubinie

0
Podziel się

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wziął w czwartek udział w inauguracji roku
szkolnego w Zespole Szkół Społecznych im. Rady Euopy w Lubinie (Dolnośląskie). W czasie spotkania
dziękował nauczycielom za pracę, a rodzicom za wiarę w społeczną edukację.

bEikgAhx

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wziął w czwartek udział w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Społecznych im. Rady Euopy w Lubinie (Dolnośląskie). W czasie spotkania dziękował nauczycielom za pracę, a rodzicom za wiarę w społeczną edukację.

W Zespole Szkół Społecznych, w którym działa zarówno szkoła podstawowa, jak i gimnazjum, uczy się ponad 180 uczniów. Podlegają jej także dwa społeczne przedszkola, do których uczęszcza ok. 80 dzieci. Szkoła ma w planach rozbudowę swojej infrastruktury o kolejne budynki. To jedyna placówka społeczna w Lubinie.

Schetyna podkreślił, że funkcjonowanie placówki świadczy o wyjątkowości edukacji w szkołach społecznych i nowym spojrzeniu na kształcenie dzieci i młodzieży. "Chciałem podziękować tym nauczycielom, prawdziwym pasjonatom, bez których nie byłoby społecznej oświaty, ale także rodzicom, którzy wierzą, że społeczna edukacja jest naszą przyszłością" - zaznaczył.

bEikgAhz

Marszałek zaapelował o wychowanie dzieci w nadziei, że "Polska będzie jeszcze lepsza, taka, o jakiej sami zawsze marzyliśmy". "Początek roku szkolnego to zawsze jest święto szkoły i dzieci, początek nowego etapu" - ocenił.

Podczas uroczystości Schetyna przekazał szkole reprint Konstytucji 3 Maja.

Po zakończeniu wizyty w Lubinie marszałek udał się do Jeleniej Góry (Dolnośląskie), gdzie zaplanowano jego udział w inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych.(PAP)

mic/ hes/ jbr/

bEikgAia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)