Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grzegorz Schetyna przewodniczącym PO na Dolnym Śląsku

0
Podziel się

Wiceszef PO został dziś wybrany na stanowisko przewodniczącego dolnośląskich struktur partii.

Grzegorz Schetyna przewodniczącym PO na Dolnym Śląsku
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDALTzxN

Wiceszef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna został dziś wybrany na stanowisko przewodniczącego dolnośląskich struktur partii. Wybory władz odbyły się podczas zjazdu regionalnego Platformy na Zamku Książ koło Wałbrzycha.

Schetyna był jedynym kandydatem na to stanowisko. W głosowaniu wzięło udział 238 delegatów partii. Za kandydaturą Schetyny głosowało 220 osób, przeciw było 18 delegatów. Grzegorz Schetyna po raz kolejny pokieruje dolnośląską Platformą.

Po raz pierwszy został przewodniczącym struktur dolnośląskiej PO w 2006 r. W 2008 r., po tym jak został ministrem spraw wewnętrznych i administracji, przekazał obowiązki związane z pełnieniem tej funkcji europosłowi, obecnie wiceprzewodniczącemu Parlamentu Europejskiego, Jackowi Protasiewiczowi.

bDALTzxP

Podobnie było w 2010 r. kiedy niespełna pół roku po wyborze na szefa dolnośląskich struktur oddał kierownictwo Protasiewiczowi. Wówczas powodem tej decyzji były obowiązki związane z pełnieniem funkcji marszałka Sejmu.

Podczas sobotniego zjazdu Protasiewicz podkreślił, że czas pełnienia przez niego obowiązków szefa struktur regionalnych zakończył się wraz z odbudową struktur partii w Wałbrzychu. Zostały one rozwiązane w lutym 2011 r., kiedy po wyborach samorządowych w tym mieście jeden z działaczy partii usłyszał zarzuty związane z korupcja wyborczą.

- _ Odbudowa struktur w tym mieście zakończyła się po tym jak w zeszłym tygodniu na szefa wałbrzyskiej PO została wybrana posłanka Krystyna Mrzygłodzka _ - mówił dziś Protasiewicz.

Schetyna zasiadał w Sejmie III, IV, V, VI i obecnie VII kadencji. Od 2007 do 2009 r. był ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz wicepremierem w rządzie Donalda Tuska. W 2010 roku został wybrany na marszałka Sejmu, urząd ten pełnił do końca kadencji, czyli do listopada 2011 r. Obecnie jest przewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

bDALTzxV
Czytaj więcej w Money.pl
Grzegorz Schetyna w szpitalu. To zatrucie Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej opuścił Rade Krajową PO. Trafił do szpitala pod kroplówkę.
Odwlekają Trybunał dla Ziobry. Przez Euro? Według Schetyny PO wciąż zbiera opinie prawników w tej sprawie.
Tusk strzelił, podawał Schetyna. Pojednanie? Dwaj liderzy Platformy znów razem _ haratnęli w gałę _. Po meczu premier podzielił się wrażeniami.
bDALTzyq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)