Notowania

wiadomości
26.08.2013 11:06

GUS: W lipcu sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 2,6 proc. rdr

W lipcu sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 2,6 proc. rok do roku - podał GUS.

Podziel się
Dodaj komentarz

W lipcu sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 2,6 proc. rok do roku - podał GUS.

"W lipcu br. sprzedaż usług w jednostkach transportu ogółem, po niewielkim spadku przed miesiącem, wzrosła o 2,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (przed rokiem notowano wzrost odpowiednio o 12,1 proc.)" - napisano.

"Szybciej niż przeciętnie rosła sprzedaż w posiadającym największy udział transporcie samochodowym (wzrost o 2,8 proc.). Niewielki spadek sprzedaży obserwowano natomiast w magazynowaniu i działalności wspomagającej transport oraz w transporcie kolejowym (po 0,7 proc.)" - dodano.

W okresie siedmiu miesięcy br. w jednostkach transportu ogółem sprzedaż usług była o 2,2 proc. wyższa niż przed rokiem.

GUS podał też, że w sierpniu ogólny klimat koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa oceniany jest mniej pesymistycznie niż w poprzednim miesiącu.

"Wpływa na to poprawa niekorzystnych ocen bieżącego popytu, sprzedaży oraz optymistyczne przewidywania w tych obszarach. Lepsze, chociaż nadal negatywne, są oceny przedsiębiorców dotyczące bieżącej i przyszłej sytuacji finansowej. W najbliższych miesiącach spodziewany jest niewielki spadek cen usług transportowych. Skala planowanych zwolnień pracowników może być mniejsza od przewidywanej w lipcu br." - napisano. (PAP)

map/ ana/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz