Gwiazdy TVN górą nad politykami

0

Wynikiem 5:3 dla drużyny Gwiazdy TVN zakończył się niedzielny mecz Politycy
kontra Gwiazdy TVN. Piłkarskie zmagania oglądało 30 tys. widzów zgromadzonych na stadionie Legii.

Wynikiem 5:3 dla drużyny Gwiazdy TVN zakończył się niedzielny mecz Politycy kontra Gwiazdy TVN. Piłkarskie zmagania oglądało 30 tys. widzów zgromadzonych na stadionie Legii.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:1 dla drużyny z Wiejskiej, po golach strzelonych przez Romana Koseckiego (PO). Pierwszą bramkę dla drużyny TVN zdobył Marcin Pawłowski z portalu TVN24.

"Przyjemne jest zwycięstwo nad politykami. Oczywiście mecz jest zabawą, wszyscy pamiętamy o jego charytatywnym wymiarze, ale od pierwszego gwizdka trwa zacięta walka między drużynami. Pierwsza połowa nie zapowiadała naszego zwycięzca, ale udało się. Choć nie było łatwo, atak Koseckiego z Kucharskim był piekielnie trudny do powstrzymania i niebezpieczny" - przyznał po meczu Kamil Durczok, kapitan drużyny TVN.

"Gdyby mecz skończył się naszą przegraną schodzilibyśmy z murawy w nieco innych nastrojach. Na szczęście zwycięstwo jest po naszej stronie. Wynik 5:3 sprawił, że nikt nie pamiętał o niefortunnym początku meczu, kiedy to puściłem pierwszą bramkę dla drużyny Polityków" - powiedział Kuba Wesołowski, bramkarz drużyny TVN.

Druga połowa to popis zawodników z drużyny TVN. Do sejmowej bramki trafiali kolejno: Konrad Jałowiec, tancerz Rafał Maserak, Piotr Popowski i Robert Stockinger. Kontaktową bramkę dla drużyny sejmowej w drugiej połowie strzelił z rzutu karnego Rober Kosecki, po faulu na Ryszardzie Kaliszu.

W drużynie polityków najwięcej było przedstawicieli PO, na boisku w biało-czerwonych strojach pojawili się m.in.: Roman Kosecki, Ireneusz Raś, Grzegorz Schetyna, Cezary Kucharski, a także Ryszard Kalisz, Patryk Jaki (SP), Wojciech Olejniczak (SLD), Janusz Piechociński (PSL).

Drużynę gwiazd TVN zasilili m.in.: Kamil Durczok, Kuba Wesołowski, Michał Żewłakow, Tomasz Jachimek, Paweł Małaszyński, Rafał Maserak, Wojtek Sikora, Tomasz Zubilewicz.

Arbitrem głównym był Zbigniew Boniek.

"Mecz był na wysokim poziomie, trwała bardzo zacięta walka, obie drużyny dawały z siebie wszystko" - ocenił piłkarskie zmagania Ryszard Kalisz.

Niedzielny mecz oglądało 30 tys. widzów. Dochód ze sprzedanych biletów oraz wysłanych podczas meczu esemesów, zostanie przekazany Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Fundusze pozwolą na zakup sprzętu medycznego dla dziecięcych szpitali.

Nagrodą był Puchar Fundacji TVN wręczony przez Bożenę Walter zaraz po skończonym meczu.(PAP Life)