Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Haiti: Po trzęsieniu spod gruzów wydobyto 90 ludzi

0
Podziel się

Według ONZ wciąż są nadzieje na odnajdywanie żywych.

Haiti: Po trzęsieniu spod gruzów wydobyto 90 ludzi
(PAP/EPA)
bDTXWxpN

- Od czasu ubiegłotygodniowego trzęsienia ziemi na Haiti spod gruzów wyciągnięto ponad 90 osób - poinformowała rzeczniczka Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej.

Poprzednie dane mówiły o 71 uratowanych spod gruzów. Na Haiti działają 43 międzynarodowe ekipy poszukiwawcze, w których pracuje 1739 ratowników i 161 psów.

Siedem dni po trzęsieniu ziemi ONZ nadal ma nadzieję na wydostanie spod gruzów w Port-au-Prince i okolicy żywych ludzi._ - To zawsze dobre wiadomości. Poszukiwania i nasze wysiłki humanitarne koncentrują się obecnie w rejonach wokół Port-au-Prince _, które dotychczas były dla ratowników niedostępne - oświadczyła rzeczniczka OCHA Elisabeth Byrs.

bDTXWxpP

_ - Priorytetami pozostają pomoc medyczna,identyfikacja i pogrzebanie zwłok, zapewnienie schronienia ofiarom, dostarczenie wody oraz dostęp dla sanitariuszy _ - poinformowała OCHA.

_ - Wszystkie szpitale w Port-au-Prince są przepełnione _, a _ dużym problemem jest wypisanie pacjentów już wyleczonych, ponieważ większość z nich woli zostać w placówkach medycznych ograniczając w ten sposób ich możliwości działania _ - relacjonuje rzeczniczka OCHA.

Chaos na Haiti. Zobacz reportaż France24English:

W Port-au-Prince funkcjonuje osiem szpitali, w większości polowych. W najbliższym czasie przybędzie sześć kolejnych, a w piątek przypłynąć ma amerykański okręt szpitalny Comfort.Według ONZ-owskich sił pokojowych na Haiti sytuacja z punktu widzenia bezpieczeństwa _ jest stabilna, a przemoc i grabieże są ograniczone i występują tylko miejscami _.

_ - Do większości incydentów dochodzi w dzielnicach, które już przed trzęsieniem uznane były za niebezpieczne _ - wskazuje ONZ.

bDTXWxpV

_ - Eskorta wojskowa jest niezbędna dla transportów i dystrybucji pomocy humanitarnej _, a haitańskie władze ogłosiły stan wyjątkowy w całym kraju - informuje OCHA.

ZOBACZ TAKŻE:

bDTXWxqq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)