Notowania

szkoła
08.11.2008 16:50

Haiti: Pod gruzami szkoły zginęły co najmniej 82 osoby

(nowy bilans ofiar)

Podziel się
Dodaj komentarz

(nowy bilans ofiar)

8.11.Port-au-Prince (PAP/AFP,AP) - Co najmniej 82 osoby zginęły, a 107 zostało rannych w piątek, gdy zawaliła się szkoła w Petionville, na przedmieściu stolicy Haiti Port-au-Prince - wynika z najnowszego bilansu ogłoszonego w sobotę przez prezydenta Haiti Rene Prevala i obronę cywilną.

Według informacji burmistrz Petionville, Claire Lydie Parent, w katastrofie zginęło 75 osób.

Prezydent Preval powiedział, że w sobotę rano ratownicy dostali się do pomieszczenia klasy, w której było 21 uczniów i nauczyciel. Nikt nie przeżył. Trwają poszukiwania ofiar katastrofy, dlatego nie można podać ostatecznego bilansu - zastrzegł.

Wcześniejsze dane mówiły o 58 ofiarach śmiertelnych, w większości uczniach.

Najmłodsi wychowankowie placówki byli w wieku trzech lat, najstarsi - 20. Dzieci pochodziły z tamtejszej dzielnicy nędzy. W szkole zazwyczaj przebywało ok. 700 uczniów.

Przyczyna katastrofy wciąż nie jest znana. Wiadomo na razie, że kiedy zawalił się trójkondygnacyjny, betonowy budynek kościelnej szkoły La Promesse, odbywały się w niej zajęcia.

W akcji poszukiwania ofiar oprócz miejscowych ekip pomagają żołnierze sił pokojowych ONZ i personel haitańskiego Czerwonego Krzyża. Francja wysłała do pomocy ze swojego zamorskiego departamentu Martynika 15 strażaków z psami. (PAP)

ksaj/ jo/ kar/

1385 2155 2025 arch.

Tagi: szkoła, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz