Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Halicki: jedna trzecia członków PO już zagłosowała w prawyborach

0
Podziel się:

Jedna trzecia członków PO zagłosowała już w partyjnych prawyborach, ponad
10 tysięcy głosów oddano przez internet - poinformował PAP we wtorek rzecznik klubu Platformy
Andrzej Halicki.

Jedna trzecia członków PO zagłosowała już w partyjnych prawyborach, ponad 10 tysięcy głosów oddano przez internet - poinformował PAP we wtorek rzecznik klubu Platformy Andrzej Halicki.

Zakończyło się już głosowanie za pośrednictwem poczty - Halicki poinformował, że tą drogą spłynęło do komisji wyborczej blisko 5 tysięcy głosów, ciągle przychodzą kolejne. Rzecznik klubu PO podkreśla też, że większość głosów internetowych zostało oddanych po niedzielnej debacie Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego.

Głosowanie przez internet w prawyborach potrwa do czwartku 25 marca. Głosy oddane drogą elektroniczną policzy specjalny program. W piątek 26 marca komisja prawyborcza ma liczyć głosy pocztowe. "Założyliśmy, że tydzień wystarczy, żeby dotarły do nas głosy oddane pocztą; mamy nadzieję, że tak będzie" - powiedział Halicki.

Oficjalne wyniki głosowania zostaną ogłoszone na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy w sobotę 27 marca. Rada odbędzie się gmachu Politechniki Warszawskiej przy ulicy Koszykowej.

W prawyborach mogą brać udział wyłącznie członkowie Platformy zarejestrowani do połowy lutego tego roku (czyli do ogłoszenia decyzji o przeprowadzeniu prawyborów). Jest ich około 46 tysięcy.

Z sondażu przeprowadzonego dla TVN24 przez MillwardBrown SMG/KRC podczas niedzielnej debaty Sikorskiego i Komorowskiego wynika, że 60 proc. badanych opowiedziało się za Komorowskim jako kandydatem PO w wyborach prezydenckich; 40 proc. wskazało na Sikorskiego.

Z kolei z sondażu telefonicznego GFK Polonia zamieszczonym w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" przeprowadzonym na grupie liczącej 500 osób wynika, że za zwycięzcę niedzielnej debaty 44 proc. ankietowanych uznało Komorowskiego, 34 proc. - Sikorskiego. (PAP)

laz/ mok/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)