Notowania

hamas
15.04.2010 11:41

Hamas stracił Palestyńczyków za współpracę z Izraelem

To pierwsze oficjalne egzekucje od przejęcia kontroli nad Gazą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Rządzące w Strefie Gazy palestyńskie ugrupowanie poinformowało o straceniu dwóch mężczyzn skazanych przez sąd wojskowy w Gazie za współpracę z Izraelem. To pierwsze oficjalne egzekucje od przejęcia trzy lata temu przez Hamas kontroli nad Gazą.

Według prawa Autonomii Palestyńskiej egzekucje mogą być przeprowadzane tylko za zgodą prezydenta, ale Hamas nie uznaje władzy Mahmuda Abbasa.

Prezydenckie ugrupowanie Fatah po stracie władzy na rzecz Hamasu w Strefie Gazy kontroluje tylko drugą część Autonomii Palestyńskiej - Zachodni Brzeg Jordanu.

Organizacja obrony praw człowieka Amnesty International apelowała do Hamasu w sprawie kilku wyroków śmierci, dotyczących Palestyńczyków skazanych za morderstwa lub współpracę z Izraelem. Według AI procedury w sądach wojskowych Hamasu nie spełniają międzynarodowych norm prawnych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Hamas obawia się izraelskiej ofensywy ]( http://news.money.pl/artykul/hamas;obawia;sie;izraelskiej;ofensywy,231,0,605671.html )
* [ Naloty na Strefę Gazy zemstą za ataki rakietowe ]( http://news.money.pl/artykul/naloty;na;strefe;gazy;zemsta;za;ataki;rakietowe,7,0,605447.html )
Tagi: hamas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz