Notowania

hanna gronkiewicz-waltz
04.06.2013 15:00

"Hanna Gronkiewicz-Waltz to zły prezydent"

Ruch Palikota rozpoczął akcję zbierania podpisów pod szykowanym przez Warszawską Wspólnotę Samorządową wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

RP rozpoczął akcję zbierania podpisów pod szykowanym przez Warszawską Wspólnotę Samorządową wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. - _ Hanna Gronkiewicz-Waltz to zły prezydent _ - uzasadnia rzecznik Ruchu Andrzej Rozenek.

Rozenek poinformował, że wolontariusze RP rozpoczęli zbieranie podpisów pod wnioskiem, wspierając tym samym inicjatywę Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej (WWS). Argumentował, że Gronkiewicz-Waltz jest _ złym prezydentem _, a stolica zasługuje na lepszego włodarza, który _ będzie stolicę urządzał w nowoczesny sposób, który będzie zarządzał ryzykiem _.

_ - Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz - jako osoba, która wcześniej pracowała wielokrotnie w bankowości - powinna wiedzieć, co to jest zarządzanie ryzykiem. Niestety, jak widać po różnego typu wpadkach i przypadkach w inwestycjach warszawskich, z zarządzaniem ryzykiem jest fatalnie _ - ocenił polityk.

Podczas wtorkowej konferencji Rozenek przypomniał ponadto, że Ruch zbiera podpisy pod projektem uchwały ws. likwidacji Straży Miejskiej w Warszawie oraz pod pięcioma projektami ustaw dotyczących m.in. możliwości głosowania przez internet, prawa wyborczego dla 16-latków oraz tworzenia klubów z marihuaną.

Rzecznik RP mówił też, że politycy Ruchu z Januszem Palikotem kontynuują objazd kraju; chcą do końca lipca odwiedzić 41 okręgów wyborczych. Dziś Palikot był m.in. w Siedlcach.

Jak dodał, trwa akcja samorządowa Ruchu _ 4x4 _ - to pomysł Ruchu Palikota na kampanię samorządową; zgodnie z nim formacja ma przedstawiać swoje pomysły na czterech poziomach: gminy, powiatu, województwa i kraju. W wyniku akcji ma powstać ogólnopolski program samorządowy Ruchu - powiedział polityk. Inicjatywę WWS ws. odwołania prezydent Warszawy popiera także Solidarna Polska.

Aby referendum lokalne mogło się odbyć, pod wnioskiem w tej sprawie musi podpisać się 10 proc. uprawnionych do głosowania, co - według wyliczeń - w przypadku Warszawy oznacza około 130 tys. osób.

Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

W wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r., w których zwyciężyła Gronkiewicz-Waltz, wzięło udział 649 049 osób. Oznacza to, że referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 389 430 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/m79475.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komunikacja;miejska;w;warszawie;bedzie;taniej,129,0,1315969.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tańsze bilety, ale tylko z tą kartą Stołeczny ratusz chce wprowadzić Kartę Warszawiaka uprawniającą do tańszych biletów długookresowych komunikacji miejskiej osoby, które płacą w stolicy podatki
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/m79473.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/odwolanie;prezydent;warszawy;bedzie;wniosek;o;referendum,138,0,1307530.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Odwołanie prezydent Warszawy? Będzie... _ Mamy prawo dyskutować o Warszawie. Pani prezydent nam tego odmawia. Najwyższy czas, aby warszawiacy zdecydowali, czy chcą mieć takiego prezydenta _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m89177.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/warszawa;radni;za;utrzymaniem;nocnych;kursow;metra,68,0,1234500.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zostawią nocne kursy metra w Warszawie? Warszawscy radni opowiedzieli się dzisiaj za utrzymaniem nocnych kursów metra w weekendy; podczas sesji Rady Warszawy przyjęli w tej sprawie stanowisko.
Tagi: hanna gronkiewicz-waltz, prezydent warszawy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz