Notowania

wiadomości
05.10.2013 13:28

Hanna Zdanowska ponownie szefową PO w Łodzi

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została w sobotę ponownie wybrana na szefa łódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Była jedynym, zgłoszonym przez zjazd, kandydatem do pełnienia tej funkcji. Za jej wyborem głosowało 254 członków; dwóch było przeciwnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została w sobotę ponownie wybrana na szefa łódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Była jedynym, zgłoszonym przez zjazd, kandydatem do pełnienia tej funkcji. Za jej wyborem głosowało 254 członków; dwóch było przeciwnych.

Od samego początku wiadomo było, że Zdanowska, którą popiera wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO), nie będzie miała rywala. Stało się tak, bo Krzysztof Kwiatkowski, o którym mówi się, że jest oponentem Grabarczyka, w związku z wyborem na szefa NIK złożył partyjną legitymację. Kilku lokalnych działaczy, którzy byli z nim utożsamiani, zostało wyrzuconych z PO.

Kandydaturę Zdanowskiej rekomendował właśnie Grabarczyk. Przypomniał, że to Platforma od kilku lat odpowiada za miasto i jego rozwój. Jak mówił, obecnie w Łodzi realizowanych jest wiele kluczowych dla miasta inwestycji - nowy dworzec Fabryczny, rewitalizacja zabytkowej elektrociepłowni EC1. Jest też projekt, aby w mieście zorganizować za kilka lat tzw. małe Expo poświęcone rewitalizacji miast. Dlatego według niego, szefem PO w Łodzi powinna być osoba, która "tryska energią, rozumie problemy miasta i je rozwiązuje, ktoś, kto ma wolę walki o miasto i nie boi się o nie bić". Taką osoba jest obecna prezydent Łodzi Hanna Zdanowska - powiedział.

Sama kandydatka przyznała, że chce kontynuować to, co robi w mieście i nie chciałaby, aby tę inwestycyjną szansę zmarnować. "Łódź ma swoje pięć minut, na które czekała 50 lat" - powiedziała.

Wyniki głosowania nad kandydaturą Zdanowskiej były do przewidzenia. Na sali zastanawiano się tylko, czy będzie miała stuprocentowe poparcie. Okazało się, że dwie osoby były jej przeciwne. Zdaniem szefa PO w regionie, posła Andrzeja Biernata "minus dwa to żaden wynik".

Tuż po wyborze Zdanowska podziękowała swoim partyjnym kolegom za zaufanie i zapowiedziała, że "całą swoją energię spożytkuje dla dobra miasta". W rozmowie z mediami dodała, że każda partia jest narzędziem do realizacji marzeń osób, które z tą partią się utożsamiają. "Dla mnie ten wybór jest tożsamy z wyborem osoby, która będzie zarządzała miastem. Czy to z funkcji przewodniczącego struktury, czy z funkcji prezydenta miasta. Moja polityka to zmienianie Łodzi i w tym kierunku powinny iść wszyscy politycy. Sprawy wewnętrzne partii nikogo, poza jej członkami, nie obchodzą" - dodała.

Zdanowska urodziła się 23 marca 1959 roku. Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Z zawodu jest inżynierem środowiska. Była dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowej, radną i wiceprezydentem Łodzi ds. edukacji, sportu, funduszów unijnych, dróg i transportu publicznego. W 2010 roku wybrana została na prezydenta Łodzi. (PAP)

jaw/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz