Notowania

głosuj
20.06.2010 20:02

Hierarchowie głosowali w OIsztynie

#

Podziel się
Dodaj komentarz

#

EMBARGO DO GODZ. 20.00 W NIEDZIELĘ NA TREŚCI ZAWIERAJĄCE ELEMENTY AGITACJI WYBORCZEJ

20.06. Olsztyn (PAP) - Hierarchowie, którzy głosowali w wyborach prezydenckich w Olsztynie podczas odbywających się w tym mieście obrad Konferencji Episkopatu Polski, zachęcali Polaków do pójscia na wybory i okazania w ten sposób poczucia odpowiedzialności za ojczyznę.
Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz powiedział, że poprzez wybory Polacy mogą decydować o kierunku życia społecznego. "Dlatego uważam, że obywatele powinni iść do wyborów, bo to jest ich przywilej, ale i obowiązek moralny" - podkreślił.

Pytany, jakimi cechami powinien odznaczać się prezydent Polski powiedział, że Kościół szanuje dzień wyborów i wypowie się po wyborze nowego prezydenta.

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki podkreślił, że każde wybory są "lekcją zaangażowania i troski o dobro ojczyzny, a im mniej ludzi pójdzie do wyborów, im mniejsza reprezentacja wyborców, tym większe jest podejrzenie, że mniejszość rządzi większością".

"Jeżeli ktoś nie dba o swój własny dom, to nie może się dziwić potem, że wszystko idzie w ruinę" - zaznaczył abp Gądecki.

Metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński powiedział dziennikarzom po głosowaniu, że obowiązkiem Polaków jest pójście do wyborów i w ten sposób okazanie poczucia odpowiedzialności za ojczyznę. Zdaniem abp Muszyńskiego Polska potrzebuje prezydenta odpowiedzialnego, takiego, który by służył ojczyźnie na miarę swoich najlepszych możliwości.

Prymas senior kardynał Józef Glemp powiedział, że Polacy mieli mimo krótkiej kampanii wyborczej wystarczająco dużo czasu, by zapoznać się z kandydatami.(PAP)

ali/ skz/ malk/ la/

Tagi: głosuj, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz