Notowania

indie
27.08.2010 08:23

Hindusi ograniczają współpracę wojskową z Chinami

Powód - odmowa wizy dla generała z Kaszmiru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Antônio Milena/Agencia Brasil/Wikipedia)

Indie zawiesiły wizyty delegacji wojskowych, po odmowie wydania przez Pekin wizy indyjskiemu generałowi z Kaszmiru - poinformowały indyjskie media.

_ Cenimy naszą wymianę z Chinami, ale należy wykazywać wrażliwość na troski drugiej strony. Nasz dialog z Chinami na ten temat trwa _ - napisał rzecznik indyjskiego MSZ w komunikacie.

Delhi nie podało konkretów dotyczących odmowy wydania wizy. W ubiegłym roku Indie zaprotestowały przeciwko wydawaniu mieszkańcom Kaszmiru innych wiz chińskich niż pozostałym obywatelom Indii. Delhi jest bardzo czułe na punkcie uznawania Kaszmiru, gdzie od 20 lat trwa rebelia separatystyczna, za część Indii.

Handel między Indiami i Chinami kwitnie, ale w stosunkach dwustronnych utrzymuje się brak zaufania, związany przede wszystkim ze sporem o graniczący z Chinami indyjski stan Arunaćal Pradeś oraz rządową politykę Indii wobec dalajlamy, który od 1959 roku mieszka na uchodźstwie w indyjskiej Dharamśali.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t73820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjski;okret;atomowy;nerpa;wydzierzawiony;indiom,220,0,658140.html) Rosyjski okręt atomowy "Nerpa" wydzierżawiony Indiom Rosjanie przekazali go w leasing na 10 lat. Właśnie płynie do Indii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t103031.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krwawy;bilans;antyindyjskich;zamieszek;w;kaszmirze,240,0,650736.html) Krwawy bilans antyindyjskich zamieszek w Kaszmirze W najnowszej fali protestów zginęło piętnaście osób.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz