Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Historyczny konkurs dla młodzieży "Rówieśnicy"

0
Podziel się:

Ogłoszono konkurs "Rówieśnicy" dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Nastolatkowie będą m.in. opisywać swoich rówieśników walczących niegdyś o niepodległość państwa lub
biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w komunistycznej Polsce.

Ogłoszono konkurs "Rówieśnicy" dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Nastolatkowie będą m.in. opisywać swoich rówieśników walczących niegdyś o niepodległość państwa lub biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w komunistycznej Polsce.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 30 marca. Jednym z organizatorów edukacyjno-filmowego konkursu jest Muzeum Historii Polski.

W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub zespoły, maksymalnie trzyosobowe, koordynowane przez opiekuna (nauczyciela, drużynowego lub inną pełnoletnią osobę).

"Nastoletni uczestnicy muszą odnaleźć i opisać swoich rówieśników walczących o niepodległość państwa, nie zgadzających się na narzuconą rzeczywistość lub biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w latach 1945-1989" - wyjaśniają organizatorzy.

Konkurs będzie miał trzy etapy. W pierwszym uczniowie będą tworzyć prace pisemne - w stylu opisu biograficznego - na temat wybranego przez siebie rówieśnika, który był w przeszłości zaangażowany w historyczne wydarzenia.

Autorzy sześciu najlepszych tekstów przejdą do etapu drugiego, w ramach którego odbędą się warsztaty filmowe, realizowane we współpracy z łódzką "filmówką". W tym etapie prace opisowe będą przekształcane w scenariusze filmowych etiud. Na ich podstawie, dzięki pomocy łódzkiej szkoły, nakręcone zostaną następnie krótkie filmy związane z bohaterami konkursowych prac.

W ramach etapu trzeciego planowane są pokazy etiud oraz wybór uczestnika konkursu, na podstawie pracy którego powstał najciekawszy film.

Konkurs będzie rozstrzygnięty w listopadzie.

Aby wziąć w nim udział, należy do 30 marca przesłać organizatorom wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej www.edukacja.muzhp.pl. Na stronie muzeum dostępny będzie także szczegółowy regulamin konkursu.

Jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia jest Polska Agencja Prasowa. Patronat honorowy objęli z kolei minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski oraz minister edukacji narodowej Katarzyna Hall.(PAP)

jp/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)