Notowania

hiszpania
20.02.2010 11:02

Hiszpania: Dalajlama za zakazem korridy w Katalonii

Dalajlama XIV, który uważa, że korrida jest "okrutną praktyką", w liście do regionalnego parlamentu katalońskiego prosi deputowanych o poparcie zakazu walk byków w Katalonii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dalajlama XIV, który uważa, że korrida jest "okrutną praktyką", w liście do regionalnego parlamentu katalońskiego prosi deputowanych o poparcie zakazu walk byków w Katalonii. *

"Myślę, że coraz bardziej staje się oczywistym, że korridy są okrutną praktyką, polegającą na zadawaniu okropnego bólu niewinnym zwierzętom" - pisze przywódca tybetańskiego buddyzmu w liście przekazanym przez stowarzyszenie obrońców zwierząt.

Dalajlama prosi posłów, by opowiedzieli się za nowelizacją ustawy chroniącej zwierzęta w Katalonii i definitywnie znieśli przepisy dopuszczające walki byków.

W grudniu regionalny kataloński parlament otworzył drogę do wprowadzenia ewentualnego zakazu urządzania korridy. Było to zwycięstwo bardzo aktywnego w tym bogatym regionie Hiszpanii ruchu przeciwnego walkom byków.

Parlament kataloński ma w 2010 roku głosować nad "Ludową inicjatywą legislacyjną", która zebrała 180 tys. podpisów pod zdecydowanym i prostym zakazem walk byków i wykluczeniu wyjątków, które korridę dopuszczały.

Jeśli posłowie opowiedzą się za zakazem, Katalonia może stać się pierwszym regionem Hiszpanii, poza Wyspami Kanaryjskimi, w którym nie będzie urządzać się korridy.(PAP)

klm/ kar/

5703367

Tagi: hiszpania, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz