Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hiszpania: Pożar niedaleko Madrytu opanowany

0
Podziel się:

Pożar, który w środę wybuchł około 80 km od na północ od Madrytu w
prowincji Guadalajara i objął około 1300 hektarów terenu, został opanowany - poinformowały w piątek
lokalne władze.

Pożar, który w środę wybuchł około 80 km od na północ od Madrytu w prowincji Guadalajara i objął około 1300 hektarów terenu, został opanowany - poinformowały w piątek lokalne władze.

Ogień pojawił się w gminie Valdepenas de la Sierra w rejonie niskich gór i upraw zboża. Opanowano go w nocy z czwartku na piątek, ale rejon pozostaje pod kontrolą strażaków.

Około 130 ewakuowanych mieszkańców Valdepenas zaczęło wracać do domów już w czwartek wieczór - podały władze regionu Kastylia-La Mancha.

Na dużej części terytorium Hiszpanii w piątek obowiązywał wysoki i bardzo wysoki stan alarmu przeciwpożarowego. Temperatury, z wyjątkiem północno-zachodniej części kraju, przekraczały w dzień 35 stopni Celsjusza.

W tym roku, po bardzo mokrej zimie, pożarów w Hiszpanii jest mniej niż w zeszłym roku, który pod względem zniszczeń przez ogień był katastrofalny. Według hiszpańskiego ministerstwa rolnictwa w tym roku od 1 stycznia do 28 lipca pożary strawiły 17708 ha roślinności, podczas gdy w analogicznym okresie 2012 roku było to 152992 ha.

Od końca lipca jednak pożary zaczęły wybuchać w różnych częściach Hiszpanii. Jeden z nich strawił 2335 ha roślinności na Majorce, z czego połowę w górskiej strefie Sierra de Tramuntana, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. (PAP)

klm/ ap/

14325946

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)