Notowania

odwołane loty
17.09.2012 07:44

Hiszpańskie władze wszczęły dochodzenie przeciwko Ryanairowi

Ich zdaniem, irlandzkie linie narażają na niebezpieczeństwo pasażerów. Szef Ryanair Michael O'Leary odrzucił te oskarżenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Z powodu problemów technicznych musiał awaryjnie lądować w Madrycie samolot pasażerski irlandzkich linii Ryanair. Jak poinformowała hiszpańska agencja EFE, maszyna bezpiecznie wylądowała. *

Samolot wystartował z francuskiego lotniska Beauvais pod Paryżem, obsługującego tzw. tanie linie, i leciał na Teneryfę. Podczas lotu pilot poprosił o zgodę na awaryjne lądowanie w Madrycie ze względu na problemy techniczne. Maszyna bezpiecznie wylądowała na lotnisku Barajas. Po trzygodzinnej naprawie samolot odleciał na Wyspy Kanaryjskie.

Było to już drugie w ciągu 24 godzin awaryjne lądowanie samolotu linii Ryanair w Hiszpanii. W sobotę, na skutek uszkodzenia silnika, musiała lądować w Barcelonie maszyna lecąca z Bristolu w Wielkiej Brytanii do hiszpańskiego miasta Reus.

Podobne przypadki odnotowano także w poprzednich tygodniach i miesiącach. W sierpniu trzykrotnie doszło do awaryjnego lądowania samolotów linii Ryanair w Hiszpanii. Wtedy przyczyną było oszczędne tankowanie i ryzyko, że podczas lotu zabraknie paliwa.

Hiszpańskie władze wszczęły dochodzenie przeciwko Ryanairowi, bo ich zdaniem, irlandzkie linie narażają na niebezpieczeństwo pasażerów. Szef Ryanair Michael O'Leary odrzucił te oskarżenia. W jednym z wywiadów prasowych zarzucił hiszpańskim władzom, że prowadzą kampanię oszczerstw wobec linii Ryanair.

Czytaj więcej na podobne tematy w Money.pl
Na tym lotnisku samoloty spóźniają się najczęściej Często przyczyną wszelkich opóźnień w komunikacji lotniczej jest pogoda, ale w stolicy Hiszpanii na pogodę nie mogą zgonić.
Szef potentata: będziemy dwa razy więksi Tani, irlandzki przewoźnik podniósł prognozy zysku na ten rok. Mimo tego, że zamierza zimą uziemić część maszyn z powodu wysokich cen paliwa.
Katastrofa samolotu. Znaleźli 10 ciał Powodem katastrofy mogły być złe warunki meteorologiczne - poinformowali lokalni kontrolerzy lotów.
Tagi: odwołane loty, ryanair, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz