Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hobbit najczęściej ściąganym filmem w 2013 r.

0
Podziel się

"Hobbit. Niezwykła podróż" to film, który w minionym roku najczęściej był
ściągany przez internetowych piratów - podała telewizja BBC. Według ekspertów cytowanych przez
telewizję, piractwo tylko w Wielkiej Brytanii jest zagrożeniem dla 1,5 mln miejsc pracy.

bEguaJhN

"Hobbit. Niezwykła podróż" to film, który w minionym roku najczęściej był ściągany przez internetowych piratów - podała telewizja BBC. Według ekspertów cytowanych przez telewizję, piractwo tylko w Wielkiej Brytanii jest zagrożeniem dla 1,5 mln miejsc pracy.

BBC powołując się na internetowy serwis TorrentFreak podało, że "Hobbita" ściągnięto 8,4 mln razy. Na drugim miejscu wśród najczęściej ściąganych w ubiegłym roku filmów znalazł się "Django" w reżyserii Quentina Tarantino (8,1 mln pobrań), a na trzecim "Szybcy i Wściekli 6" (7,9 mln pobrań). Przytoczone dane nie uwzględniają części nielegalnej wymiany pilików między internautami ani oglądania filmów w tzw. streamingu, więc w rzeczywistości te liczby mogą być wyższe.

Najczęściej ściąganym serialem była natomiast "Gra o tron". Trzeci sezon serialu wyprodukowanego przez HBO ściągnięto nielegalnie 5,9 mln razy.

bEguaJhP

Według serwisu TorrentFreak nie ma dowodów, że ściąganie filmów przez internet w uderza w zyski wytwórni i dystrybutorów. Przeciwnego zdania są cytowani przez BCC eksperci. "Piractwo zagraża źródłom utrzymania ponad 1,5 mln osób, których praca zależy od sukcesu filmów, programów telewizyjnych i innych form rozrywki, które są tworzone w Wielkiej Brytanii" - twierdzi jeden z nich. Przeciwnicy ściągania filmów z internetu zauważają również, że właściciele domen, na których udostępniane są filmy zarabiają na tym, choć z produkcją i dystrybucją tych obrazów nie mają nic wspólnego. (PAP)

her/ drag/

bEguaJiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)