Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Holandia: Naomi Campbell zeznawała w sprawie "krwawych diamentów"

0
Podziel się

Supermodelka Naomi Campbell zeznała w czwartek przed specjalnym
trybunałem ONZ ds. zbrodni w Sierra Leone, że dostała "kilka małych kamieni szlachetnych" - zapewne
od Charlesa Taylora - po kolacji zorganizowanej przez Nelsona Mandelę w RPA w 1997 r.

bEimRdqt

Supermodelka Naomi Campbell zeznała w czwartek przed specjalnym trybunałem ONZ ds. zbrodni w Sierra Leone, że dostała "kilka małych kamieni szlachetnych" - zapewne od Charlesa Taylora - po kolacji zorganizowanej przez Nelsona Mandelę w RPA w 1997 r.

"Już spałam, gdy zapukano do moich drzwi. Otworzyłam. Stało tam dwóch mężczyzn, którzy wręczyli mi mały woreczek mówiąc: + To prezent dla pani+" - powiedziała brytyjska modelka.

"Otworzyłam woreczek następnego dnia rano. Zobaczyłam kilka kamieni szlachetnych. Były bardzo małe i wyglądało na to, że są brudnego pochodzenia" - dodała.

bEimRdqv

Campell powiedziała, że następnego dnia rozmawiała na temat tego prezentu podczas śniadania ze swoją agentką Carole White i aktorką Mią Farrow.

"Jedna z nich powiedziała, że to na pewno od (ówczesnego prezydenta Liberii) Charlesa Taylora, a ja odparłam: "Przypuszczam, że tak" - powiedziała Campbell, która w Trybunale w Hadze miała związane włosy i była ubrana w beżowy kostium ze spódnicą do kolan.

Charles Taylor, były prezydent Liberii, od stycznia 2008 roku jest sądzony w związku z rolą, jaką odegrał w wojnie domowej w sąsiednim Sierra Leone. Konflikt (1991-2002) kosztował życie 120 tys. ludzi; tysiące ludzi zostało rannych. Zarzuca mu się m.in., że potajemnie kierował rebeliantami ze Zjednoczonego Frontu Rewolucyjnego (RUF) w Sierra Leone, dostarczając im broń i amunicję w zamian za diamenty.

61-letni obecnie Taylor nie przyznał się do żadnego z postawionych mu zarzutów. (PAP)

bEimRdqB

mw/ ro/

6732158 6732268 arch.

bEimRdqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)