Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hołd dla ofiar tsunami sprzed pięciu lat

0
Podziel się

W Indonezji, Tajlandii i Sri Lance zginęło wówczas około 230 tysięcy osób.

Hołd dla ofiar tsunami sprzed pięciu lat
(PAP/EPA)
bDAzgWzV

fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/piata;rocznica;tsunami;na;oceanie;indyjskim,galeria,3216,0.html)Pięć lat po straszliwej w skutkach fali tsunami na Oceanie Indyjskim, w Indonezji, Tajlandii i Sri lance oddano hołd pamięci około 230 tysięcy ofiar tamtego kataklizmu.

Wśród wielu tysięcy ludzi, którzy uczestniczyli w sobotę w uroczystościach żałobnych na Sumatrze był wiceprezydent Indonezji Boediono. Na wyspie Phuket w Tajlandii tysiące tubylców i turystów wzięły udział w buddyjskiej ceremonii ofiarnej. W Sri Lance ruch drogowy zamarł, gdy w całym kraju dwoma minutami ciszy uczczono pamięć ofiar.

Wiceprezydent Boediono uczestniczył w modlitwie nad zbiorowym grobem, w którym pochowano tysiące ofiar tsunami. Następnie odwiedził spustoszone przed pięciu laty przez żywioł miasto Banda Aceh.

bDAzgWzX

Tsunami spowodowało ofiary i zniszczenia w 14 krajach. Oprócz Indonezji szczególnie ciężko dotknięta została Sri Lanka, gdzie zginęło ok. 35 tysięcy ludzi.
Premier Sri Lanki Ratnasiri Wickramanayake przewodniczył w transmitowanej przez telewizję uroczystości żałobnej w mieście Kurunegala.

Na Sumatrze fala tsunami, wywołana potężnym trzęsieniem ziemi, zabiła w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2004 roku około 170 tysięcy ludzi.

W Tajlandii liczba ofiar wyniosła około 8 tysięcy, z czego jedną czwartą stanowili zagraniczni turyści.

bDAzgWAd
bDAzgWAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)