Notowania

apartament
14.10.2009 15:44

Hongkong: Apartament za 57 milionów dolarów

Apartament, który w środę sprzedano w Hongkongu, jest rzeczywiście luksusowy: dwa poziomy, pięć sypialni, 572 metry kwadratowe powierzchni. Ale cena, jaką za niego zapłacono, przechodzi wszelkie wyobrażenia i bije wszelkie rekordy: 439 milionów dolarów hongkońskich, czyli prawie 57 milionów USD.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Apartament, który w środę sprzedano w Hongkongu, jest rzeczywiście luksusowy: dwa poziomy, pięć sypialni, 572 metry kwadratowe powierzchni. Ale cena, jaką za niego zapłacono, przechodzi wszelkie wyobrażenia i bije wszelkie rekordy: 439 milionów dolarów hongkońskich, czyli prawie 57 milionów USD. *

Szczęśliwy i z pewnością bardzo bogaty nabywca, którego tożsamości nie ujawniono, pochodzi z ... Chin kontynentalnych. Superdrogi apartament ma kilka pomieszczeń rekreacyjnych o różnym profilu (joga, fitness, aromaterapia), salę balową, basen w ogrodzie itp. Jest stamtąd wspaniały widok na port Hongkongu.

Władze Hongkongu zastanawiają się nad przeznaczeniem kolejnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe, by zwiększyć podaż i doprowadzić do spadku cen nieruchomości.

W budynku przy ekskluzywnej Conduit Road 39, w którym znajduje się sprzedany w środę apartament, inne mieszkanie znalazło w tym roku nabywcę, który zapłacił 51 milionów USD. A na sprzedaż wystawiony jest także penthouse (luksusowy apartament na ostatnim piętrze), którego cena zapewne znów pobije wszelkie rekordy...(PAP)

az/ mc/ 4935479,Media

Tagi: apartament, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz