Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Huebner: 5 lat, które wygraliśmy wszyscy

0
Podziel się

To było pięć lat, które wygraliśmy wszyscy w
Europie - powiedziała w środę w Poznaniu komisarz ds.
polityki regionalnej Danuta Huebner.

bEixyeKZ

To było pięć lat, które wygraliśmy wszyscy w Europie - powiedziała w środę w Poznaniu komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner.

Z okazji rocznicy członkostwa Polski w UE, w Poznaniu odbywa się konferencji pod nazwą "5 lat z Europą - czy w pełni wykorzystujemy szanse, jakie daje nam członkostwo?".

W konferencji biorą udział przedstawiciele instytucji europejskich, szefowie regionów partnerskich województwa wielkopolskiego, parlamentarzyści i posłowie do Parlamentu Europejskiego.

bEixyeLb

"Pięć lat w UE to bardzo ważny czas dla Polski. To czas ściśle połączony z dwudziestoleciem polskiej demokracji. Dwadzieścia lat temu rozpoczęliśmy historię naszego kraju jako kraju demokratycznego, a pięć lat temu jako pełnoprawnego członka Unii" - przypomniał marszałek wielkopolski Marek Woźniak.

W ramach konferencji odbywają się warsztaty przygotowane dla polityków, młodzieży i dziennikarzy. Poświęcone są m.in. usprawnieniu pozyskiwania funduszy z UE, informowaniu o UE i korzyściach wynikających z członkostwa w Unii.

"Te pięć lat to sukces wszystkich Polaków. Naszą ścieżkę lepszego życia rozpoczęło referendum, do którego poszliśmy tłumnie i zdecydowaliśmy o naszym członkostwie w UE. Dzisiaj dobrze jest popatrzeć wstecz po to, by wyciągnąć wnioski na przyszłość" - powiedziała Danuta Huebner.

Jak dodała, nie sprawdziły się przepowiednie eurosceptyków "wieszczących", że Polska w UE straci swoją integralność i tożsamość kulturową; korzyści finansowe i inwestycyjne Polski są bezprecedensowe.

bEixyeLh

Wieczorem w Auli Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu odbędzie się koncert "Czy Europa jest kobietą?" - z udziałem Ewy Bem i Chóru Uniwersyteckiego UAM.(PAP)

rpo/ la/ woj/

bEixyeLC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)