Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
projekt
24.02.2006 12:09

Huebner: unijnym projektom zagraża wolne tempo ich realizacji

24.2.Warszawa (PAP) - Komisarz ds. polityki regionalnej UE Danuta Huebner przestrzegała na spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem przed powolną realizacją unijnych projektów, która może doprowadzić do tego, że niektóre z nich nie będą zrealizowane - poinformowało PAP w przesłanym w piątek komunikacie Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Podziel się
Dodaj komentarz

*24.2.Warszawa (PAP) - Komisarz ds. polityki regionalnej UE Danuta Huebner przestrzegała na spotkaniu z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem przed powolną realizacją unijnych projektów, która może doprowadzić do tego, że niektóre z nich nie będą zrealizowane - poinformowało PAP w przesłanym w piątek komunikacie Centrum Informacyjne Rządu (CIR). *

Huebner - jak wynika z komunikatu CIR - potwierdziła, że najbardziej zagrożone są projekty związane z transportem.

Według CIR, głównym tematem rozmów komisarz i premiera była polityka regionalna i pojawiające się problemy z wykorzystaniem funduszy strukturalnych.

"Obecny rok jest rokiem przełomowym. Spowolnienie prac nad realizacją unijnych projektów może doprowadzić do tego, że wykorzystanie funduszy może stać pod znakiem zapytania, a niektóre unijne projekty wręcz nie będą zrealizowane" - powiedziała Huebner cytowana przez CIR. "Najwięcej przeszkód napotyka realizacja projektów związanych z transportem" - podkreśliła.

Jak podaje CIR, na spotkaniu rozmawiano też na temat bezpieczeństwa energetycznego. "Obie strony podkreśliły wagę, jaką przywiązują do idei traktatu energetycznego (promowanej przez premiera koncepcji międzynarodowego porozumienia w zakresie bezpieczeństwa energetycznego UE - PAP)" - czytamy w komunikacie.

Poruszono także problem "nieproporcjonalnej" reprezentacji Polski w strukturach europejskich.

W spotkaniu uczestniczyła również szefowa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Róża Thun, sekretarz stanu w kancelarii premiera Ryszard Schnepf i dyrektor departamentu spraw zagranicznych kancelarii premiera Krzysztof Miszczak. (PAP)

och/ la/ mw/

Tagi: projekt, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz