Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

IMiGW: przekroczone stany alarmowe w dorzeczu Odry i Wisły

0
Podziel się:

W niedzielę i poniedziałek ze względu na intensywne opady deszczu nadal
będzie podnosił się poziom wody w dorzeczu górnej Wisły. IMiGW ostrzega, że miejscami może się to
odbywać gwałtownie. Z kolei w dorzeczu Odry sytuacja ma się stabilizować.

bFfFVpOt

W niedzielę i poniedziałek ze względu na intensywne opady deszczu nadal będzie podnosił się poziom wody w dorzeczu górnej Wisły. IMiGW ostrzega, że miejscami może się to odbywać gwałtownie. Z kolei w dorzeczu Odry sytuacja ma się stabilizować.

W niedzielę w dorzeczu Wisły stany alarmowe przekroczone są na czterech stacjach wodowskazowych: dwóch w woj. małopolskim oraz po jednej w woj. lubelskim i śląskim. Przekroczenie stanów ostrzegawczych zarejestrowano na 29 stacjach.

Według IMiGW w niedzielę i poniedziałek intensywne opady deszczu w dorzeczu górnej Wisły wpłyną na dalszy, miejscami gwałtowny wzrost stanu wody. Poziom wody będzie się podnosił zarówno z powodu opadów, jak i spływania wody z wyżej położonych terenów. "Szczególnie niebezpiecznie przedstawia się sytuacja, gdzie już miejscami przekroczone są stany alarmowe i prognozowane są dalsze opady deszczu" - podaje w komunikacie IMiGW.

bFfFVpOv

W dorzeczu Odry stany alarmowe są przekroczone na dziewięciu stacjach wodowskazowych: pięciu w woj. opolskim, trzech w woj. dolnośląskim i jednej w woj. łódzkim. Z kolei stany ostrzegawcze przekroczone są na 31 stacjach wodowskazowych.

IMiGW prognozuje, że w niedzielę i poniedziałek sytuacją w dorzeczu Odry będzie się stabilizować, a wzrost poziomu rzek oraz przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych będą wywołane spływaniem wody z wyżej położonych terenów. (PAP)

ral/ itm/

bFfFVpOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)