Notowania

sytuacja
01.08.2010 13:10

IMiGW ws. sytuacji hydrologicznej w woj. lubelskim i łódzkim

IMiGW ostrzega, że w ciągu najbliższej doby stany alarmowe będą przekroczone na Wiśle w woj. lubelskim oraz na Pilicy w Sulejowie w woj. łódzkim.

Podziel się
Dodaj komentarz

IMiGW ostrzega, że w ciągu najbliższej doby stany alarmowe będą przekroczone na Wiśle w woj. lubelskim oraz na Pilicy w Sulejowie w woj. łódzkim.

W województwie lubelskim w ciągu najbliższej doby w związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na Wiśle poniżej ujścia Kamiennej nadal będą utrzymywały się stany alarmowe z tendencją wzrostową. Na odcinku powyżej ujścia Kamiennej tendencja spadkowa poziomu wody przy przekroczonym jeszcze w Zawichoście i Annopolu stanie alarmowym - podaje Instytut.

Jak informuje IMiGW na Wieprzu stan ostrzegawczy będzie utrzymywał się w Krasnymstawie przy zachowaniu tendencji spadkowej poziomu wody; w wyniku prognozowanych opadów o charakterze burzowym ze zlewni Wieprza i Bugu po profil Krzyczew możliwy nagły, gwałtowny wzrost poziomu wody i lokalnie przekroczenie stanów ostrzegawczych.

W województwie łódzkim w ciągu najbliższej doby w zlewni Pilicy przewiduje się utrzymywanie się wysokich stanów wody; na Pilicy w Sulejowie utrzymywało się będzie przekroczenie stanu alarmowego - prognozuje Instytut.

IMiGW nie przewiduje, by przekroczenie stanów alarmowych na rzekach tych dwóch województw spowodowało przelanie się wody przez koronę wałów w profilu wodowskazowym Instytutu.

Skutki: lokalne podtopienia, możliwość zalania przybrzeżnych terenów, utrudnienie funkcjonowania komunikacji lądowej i żeglugi wodnej oraz prowadzenia prac hydrotechnicznych.

Instytut ostrzega przed niebezpieczeństwem przebywania nad brzegami rzek. Zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej. (PAP)

tlom/ tot/

Tagi: sytuacja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz