Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej

0
Podziel się

Prawie 33 tys. studentów Politechniki Wrocławskiej rozpoczęło w piątek nowy
rok akademicki. Na pierwszy rok studiów uczelnia przyjęła ponad 10 tys. osób, w tym ponad 8 tys. na
studia stacjonarne I stopnia.

bEgpADjF

Prawie 33 tys. studentów Politechniki Wrocławskiej rozpoczęło w piątek nowy rok akademicki. Na pierwszy rok studiów uczelnia przyjęła ponad 10 tys. osób, w tym ponad 8 tys. na studia stacjonarne I stopnia.

Największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się mechatronika na Wydziale Mechanicznym, architektura i urbanistyka, gospodarka przestrzenna, automatyka i robotyka oraz budownictwo. O jedno miejsce walczyło na tych kierunkach sześciu chętnych.

W nowym roku akademickim uruchomione zostały dwa nowe kierunki - mechatronika na Wydziale Elektrycznym oraz na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Dodatkowo na Wydziale Informatyki i Zarządzania ruszył kierunek zarządzanie w języku angielskim.

bEgpADjH

Na kilku wydziałach powstało także 18 nowych specjalności, w tym m.in. nanoinżynieria, bioinformatyka, chłodnictwo i kriogenika. Natomiast na studiach II stopnia w języku angielskim ruszyły m.in. Advanced Informatics and Control, Advanced Applied Electronics, Internet Engineering oraz Renewable Energy Systems.

Jak powiedział rektor prof. Tadeusz Więckowski, uczelnia ma w planach rozpoczęcie budowy m.in. kompleksu edukacyjno-badawczego "Geocentrum", nowej biblioteki oraz strefy kultury studenckiej. Już w maju rozpoczęła się natomiast budowa dwóch nowych gmachów Politechniki, które utworzą tzw. Technopolis. Swoje siedziby będą tam miały Centrum Studiów Zaawansowanych Technik Informacyjnych i Komunikacyjnych oraz Centrum Edukacyjno-Technologiczne.

"Do przeprowadzenia wszystkich inwestycji trzeba wykorzystać wszystkie dostępne dotacje unijne, ponieważ druga taka okazja dla rozwoju nauki w Polsce może się już nie powtórzyć. Dla nas ważna jest każda złotówka i każde euro" - mówił rektor.

W trakcie uroczystości wręczono specjalne nagrody rektora Docendo Discimus, a status honorowego profesora uczelni otrzymał prof. Paweł Hawrylak.(PAP)

bEgpADjN

mic/ ls/ jbr/

bEgpADki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)