Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: 20 rannych z powodu silnej turbulencji

0
Podziel się

Dwudziestu pasażerów odniosło w niedzielę rany wskutek wstrząsów w
samolocie, który dolatując do lotniska Cochin w stanie Kerala na południowym zachodzie Indii
znalazł się nad Morzem Arabskim w strefie silnej turbulencji.

bEiEWoPV

Dwudziestu pasażerów odniosło w niedzielę rany wskutek wstrząsów w samolocie, który dolatując do lotniska Cochin w stanie Kerala na południowym zachodzie Indii znalazł się nad Morzem Arabskim w strefie silnej turbulencji.

Boeing towarzystwa Emirates Airlines w locie z Dubaju do Cochin z 350 pasażerami na pokładzie opadł gwałtownie wskutek turbulencji o 1500 metrów - z pułapu 6 100 metrów.

Samolot wszedł w strefę turbulencji nad Morzem Arabskim, gdy zaczynał zmniejszać wysokość lotu znajdując się zaledwie o 100 kilometrów od celu, którym było lotnisko Cochin.

bEiEWoPX

Boeing dokonał następnie awaryjnego lądowania i trwa szczegółowy przegląd uszkodzeń, któremu mógł ulec wskutek gwałtownej utraty wysokości.

Jeden z podróżnych opowiedział dziennikarzom, co się działo na pokładzie, gdy samolot "wpadł w dziurę powietrzną" i gwałtownie tracił wysokość: "Jedni wybuchnęli płaczem, inni krzyczeli wzywając pomocy. W ciągu trzech minut nikt nie wiedział, co się dzieje. Siła bezwładności wyrzucała ludzi z foteli, uderzali głowami o sufit kabiny. Jakieś dziecko przeleciało w powietrzu nad naszymi głowami. Myśleliśmy, że to koniec". (PAP)

ik/ ro/

6110070

bEiEWoQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)