Notowania

indie
02.01.2009 10:59

Indie oskarżają: W Pakistanie terroryści są bezkarni

Delhi uważa, że Islamabad nie chce ustalić winnych ataków w Bombaju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Indie oskarżyły Pakistan, iż kraj ten nie podjął konkretnych działań przeciwko terrorystom, winnym listopadowych zamachów terrorystycznych w Bombaju. Delhi zaprzeczyło też doniesieniom jakoby strona indyjska koncentrowała wojska na wspólnej granicy. *

W atakach terrorystycznych w Bombaju, o które Delhi oskarża ekstremistów z Pakistanu, poniosło śmierć 179 osób. Ataki spowodowały ostry wzrost napięcia między Delhi a Islamabadem.

Jak powiedział w piątek indyjski minister obrony A.K. Antony, Indie przekazały Pakistanowi materiały dowodowe, świadczące o wykorzystaniu terytorium pakistańskiego przez zamachowców; Islamabad uznał jednak te dowody za _ mało wiarygodne _. W stanowisku strony pakistańskiej wobec terrorystów - podkreślił minister w Delhi - nie nastąpiła żadna zmiana.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Seria zamachów bombowych w Indiach ]( http://news.money.pl/artykul/seria;zamachow;bombowych;w;indiach,63,0,412223.html )
* [ Wciąż iskrzy na linii Indie - Pakistan ]( http://news.money.pl/artykul/wciaz;iskrzy;na;linii;indie;-;pakistan,122,0,409466.html )
* [ Indyjski parlament zaostrzył przepisy antyterrorystyczne ]( http://news.money.pl/artykul/indyjski;parlament;zaostrzyl;przepisy;antyterrorystyczne,239,0,409327.html )
* [ Indie ujawniają nazwiska terrorystów ]( http://news.money.pl/artykul/indie;ujawniaja;nazwiska;terrorystow,129,0,407425.html )
* [ Zamachowcy z Bombaju zidentyfikowani ]( http://news.money.pl/artykul/zamachowcy;z;bombaju;zidentyfikowani,66,0,407106.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Indyjski minister zdementował informacje prasowe o ruchach wojsk jego kraju w rejonie granicy z Pakistanem. _ - Nie dążymy do eskalacji napięć. Z naszej strony nie ma żadnych nadzwyczajnych ruchów wojsk _ - zapewnił.

W końcu grudnia pakistańska armia zaczęła przemieszczać tysiące swoich żołnierzy z granicy z Afganistanem na granicę z Indiami. _ - Nie chcemy wywoływać atmosfery wojny, ale musimy podjąć minimalne środki bezpieczeństwa, żeby przeciwdziałać wszelkim zagrożeniom _ - zapewniał wówczas anonimowo przedstawiciel pakistańskiej armii.

Przemieszczenie wojsk zostało przyjęte jako oznaka zaostrzenia stosunków między Pakistanem a Indiami - sąsiadującymi ze sobą mocarstwami atomowymi. Przerzucenie części oddziałów na pogranicze z Indiami oznacza również osłabienie pakistańskiej kampanii przeciwko Al-Kaidzie i talibom na pograniczu z Afganistanem.

Od 1947 roku Pakistan i Indie prowadziły ze sobą trzy wojny - w 2001 roku stanęły niemal u progu czwartej.

Tagi: indie, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz