Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indie: Trzech mężczyzn skazanych na 20 lat więzienia za gwałt

0
Podziel się

Trzech obywateli Nepalu zostało skazanych przez indyjski sąd na 20 lat
pozbawienia wolności za gwałt na amerykańskiej turystce - poinformowała w poniedziałek lokalna
policja. Do zdarzenia doszło w czerwcu w północno-zachodniej części kraju.

bErGWJZx

Trzech obywateli Nepalu zostało skazanych przez indyjski sąd na 20 lat pozbawienia wolności za gwałt na amerykańskiej turystce - poinformowała w poniedziałek lokalna policja. Do zdarzenia doszło w czerwcu w północno-zachodniej części kraju.

Trzech nepalskich kierowców ciężarówek zostało skazanych przez sąd w stanie Himaczal Pradesz. Ich ofiara, 30-letnia amerykańska turystka, została uprowadzona w jednej z wiosek u podnóża Himalajów. Kobietę porwano, kiedy przebywała w okolicach parkingu dla samochodów ciężarowych, gdzie bezskutecznie próbowała złapać taksówkę, aby wrócić do hotelu.

Z relacji ofiary wynika, że trzech mężczyzn zabrało ją w nieznane miejsce, gdzie została zgwałcona. Udało się jej zidentyfikować napastników oraz zapamiętać numery rejestracyjne ciężarówki, którą została wywieziona. Dzięki temu lokalna policja mogła zatrzymać podejrzanych.

bErGWJZz

Rok temu Indiami wstrząsnął brutalny gwałt na 23-letniej studentce w stolicy kraju Delhi. Sześciu mężczyzn zwabiło kobietę i jej przyjaciela do autobusu. W pojeździe kilkakrotnie zgwałcili kobietę, zadali jej obrażenia wewnętrzne metalowym prętem i dotkliwie pobili jej towarzysza, po czym wyrzucili nagie i półprzytomne ofiary na drogę. Z powodu odniesionych obrażeń wewnętrznych kobieta zmarła w dwa tygodnie później w szpitalu w Singapurze.

W tym miesiącu czterech sprawców tego gwałtu zostało skazanych na karę śmierci. Piąty ze sprawców, wówczas niepełnoletni, a obecnie 18-letni, został w sierpniu skazany na trzy lata więzienia. Szósty z oskarżonych popełnił samobójstwo w areszcie.

Po grudniowym gwałcie rząd Indii wprowadził surowsze kary za przestępstwa na tle seksualnym, ale nie zgodził się zmienić przepisów prawa dla nieletnich i przywrócić poprzedniego wieku dojrzałości, czyli 16 lat; obecnie jest to 18 lat.(PAP)

lm/ mc/

bErGWJZF

15315141 arch.

bErGWKaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)