Notowania

pies
28.09.2010 18:37

Indonezja: Bali walczy z wścieklizną, chce zaszczepić 400 000 psów

Na indonezyjskiej wyspie Bali ruszyła we wtorek kampania szczepień psów przeciwko wściekliźnie, która od roku 2008 uśmierciła 93 osoby - poinformowały miejscowe władze. Do zaszczepienia jest ok. 400 000 psów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na indonezyjskiej wyspie Bali ruszyła we wtorek kampania szczepień psów przeciwko wściekliźnie, która od roku 2008 uśmierciła 93 osoby - poinformowały miejscowe władze. Do zaszczepienia jest ok. 400 000 psów. *

Ten szeroko zakrojony program prowadzi Światowe Towarzystwo Ochrony Zwierząt (ang. WSPA) we współpracy z lokalnymi władzami, krytykowanymi dotąd za mizerne wyniki walki z epidemią wścieklizny.

"Wścieklizna pozostaje zagrożeniem zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt i wciąż zabija rocznie na świecie 55 000 osób" - wyjaśnił dyrektor WSPA Mike Baker.

Władze Bali uśmierciły dotychczas dziesiątki tysięcy psów, lecz nie zdołały opanować epidemii, która szerzy się w kolejnych regionach od początku roku.

"Kampania szczepień, która ma potrwać około czterech miesięcy, powinna uratować życie dziesiątkom tysięcy zwierząt" - szacuje Baker. Kampanię wsparła Australia, darowując 370 000 szczepionek.

Na Bali, jak się szacuje, jest ponad 400 000 psów, z czego 30 proc. to zwierzęta bezpańskie.

Inaczej niż w innych częściach muzułmańskiej Indonezji, "najlepszy przyjaciel człowieka" nie jest traktowany jak zwierzę nieczyste na Bali - w miejscu, gdzie kultura i sztuka ukształtowały się pod wpływem elementów indyjsko-buddyjskich.

Władze Bali obawiają się, że epidemia wścieklizny może odstraszyć zagranicznych turystów, których liczba, zwłaszcza z Chin i Rosji, znacznie wzrosła w ostatnich latach.(PAP)

mmp/ mc/

7267048

Tagi: pies, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz