Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Indonezja: Co najmniej 306 ofiar śmiertelnych tsunami

0
Podziel się:

(nowa liczba ofiar)

(nowa liczba ofiar)

18.7.Dżakarta (PAP/AP) - Liczba śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi i wywołanych przez nie fal tsunami na indonezyjskiej wyspie Jawie wzrosła do co najmniej 306 osób. Nie jest to nadal bilans ostateczny - poinformowały we wtorek media i lokalne władze. Za zaginione uważa się ponad 160 osób.

Ekipy ratownicze i liczni ochotnicy w dalszym ciągu przeszukują zniszczone domy i hotele na południowym wybrzeżu wyspy poszukując zwłok dalszych ofiar.

Wśród ofiar śmiertelnych tsunami znajduje się trzech cudzoziemców - Pakistańczyk, Szwed i Holender.

Władze najbardziej zniszczonego rejonu Pangandaran oceniają, że swoje miejsca zamieszkania opuściło co najmniej 23 tys. osób albo dlatego, że ich domy zostały zniszczone albo w obawie przed kolejnym atakiem fal tsunami.

Wybrzeże rejonu Pangandaran cieszy się dużą popularnością wśród zagranicznych turystów. Znajduje się tam wiele hoteli i kompleksów rekreacyjnych.

Fale tsunami, wywołane przez trzęsienie ziemi pod dnem morskim o sile 7,7 st. według skali Richtera, zaatakowały w poniedziałek pas wybrzeża o długości 177 km niszcząc nadmorskie hotele i domy.(PAP)

hb/ jm/ kan/

0073,0782,1073

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)