Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trzęsienie ziemi
15.09.2007 07:39

Indonezja: Liczba ofiar trzęsienia ziemi wzrosła do 23

Do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnego trzęsienia ziemi i wstrząsów wtórnych, które nawiedziły Indonezję w tym tygodniu - wynika z opublikowanych w niedzielę danych oficjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnego trzęsienia ziemi i wstrząsów wtórnych, które nawiedziły Indonezję w tym tygodniu - wynika z opublikowanych w niedzielę danych oficjalnych. *

88 osób zostało rannych. Uszkodzeniu uległo co najmniej 30 000 budynków.

W prowincji Bengkulu na zachodzie Sumatry, najbardziej dotkniętej wstrząsami, straty materialne są ogromne: 5 000 domów mieszkalnych runęło w gruzach, a 13 000 zostało uszkodzonych, zniszczonych zostało także 75 meczetów, 8 000 szkół, około 100 biur i przychodni lekarskich oraz liczne drogi. Przywrócono już jednak dostawy elektryczności na 85 proc. terytorium.

"Ofiary trzęsienia na niektórych terenach potrzebują jedzenia, sprzętu do gotowania, namiotów i lekarstw" - podkreślił Giri Trigondo z Krajowego Urzędu ds. Klęsk Żywiołowych. Jak dodał, nadal bardzo wiele osób śpi pod gołym niebem, bo ich domy zostały zniszczone lub z obawy przed ponownymi wstrząsami.

Trzęsienie rozpoczęło się w środę z siłą 8,4 stopni w skali Richtera. W ciągu następnych dni doszło do co najmniej 60 silnych wstrząsów wtórnych, a w tym sięgających nawet 7,9 stopni. Wywołały one 3-metrową falę tsunami, która jednak nie spowodowała niczyjej śmierci.

Według dziennika "Jakarta Post", w ciągu najbliższych 2 tygodni należy się spodziewać wzdłuż zachodniego wybrzeża Sumatry dalszych wstrząsów wtórnych o sile 3-5 stopni. (PAP)

mw/

411 412 462

Tagi: trzęsienie ziemi, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz