Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Instytut Myśli Państwowej wybrał władze. Giertych prezesem

0
Podziel się:

Ustanowiono władze Instytutu Myśli Państwowej. Prezesem został Roman Giertych. Ponadto do zarządu weszli: były premier Kazimierz Marcinkiewicz, poseł Jarosław Jagiełło i europoseł Michał Kamiński.

Instytut Myśli Państwowej wybrał władze. Giertych prezesem
(Wojciech OLSZANKA/East News)

Ustanowiono władze Instytutu Myśli Państwowej. Prezesem został Roman Giertych. Ponadto do zarządu weszli: były premier Kazimierz Marcinkiewicz, poseł Jarosław Jagiełło i europoseł Michał Kamiński - poinformował Giertych.

Kamiński będzie także przewodniczącym Rady Naczelnej. - W jej składzie znajdą się wszyscy członkowie - założyciele Instytutu. _ Rada Naczelna to najważniejsze ciało, które będzie określać kierunki działania. Zarząd to ciało wykonawcze, które sprawuje bieżące funkcje _ - podkreślił Giertych.

Jak dodał, pierwsza programowa konferencja IMP jest zaplanowana w maju i będzie poświęcona koncepcji strefy wolnego handlu między UE a USA. _ - Rozmawialiśmy też o kolejnej debacie. Drugim tematem na 90 proc. będzie kwestia obywatelstwa dla potomków Polaków z terenów dawnej II RP _ - powiedział.

W deklaracji założycielskiej Instytutu z lutego czytamy, że jest to _ porozumienie promujące nowe idee dla Polski, analizujące zmiany zachodzące w świecie współczesnym i formułujące konkretne propozycje rozwiązań ustrojowych, społecznych, politycznych i ekonomicznych _.

Pod deklaracją podpisali się m.in. Stefan Niesiołowski i Jacek Żalek (obaj z PO), b. premier Kazimierz Marcinkiewicz, Jan Filip Libicki (bezpartyjny, senator klubu PO), Michał Kamiński (PJN), Jarosław Jagiełło (poseł niezrzeszony), Leszek Moczulski (wieloletni szef KPN) oraz Roman Giertych (wicepremier, minister edukacji w rządach Jarosława Kaczyńskiego i Kazimierza Marcinkiewicza, były szef Ligi Polskich Rodzin).

Instytut ma zainicjować debatę społeczną m.in. na temat: poszerzenia kategorii obywatelstwa o potomków obywateli polskich zza wschodniej granicy, kryzysu strefy euro oraz polityki państwa na rzecz rodzin w kontekście kryzysu demograficznego.

Współpracować z Instytutem mają ośrodkami akademickie i biznesowe. _ - Zamierzamy dzielić się z Polakami wynikami naszych prac tak, jak to czynią profesjonalne think-tanki. Zapraszamy wszystkich do współpracy, bez względu na orientację polityczną, czy sympatie partyjne. Nie jesteśmy i nie chcemy być zalążkiem nowej partii, ani przybudówką dla partii istniejących. Instytut Myśli Państwowej to inicjatywa ponadpartyjna o szerszych niż polityka celach i zadaniach. Niektórych ważnych spraw nie da się zrealizować siłami jednej, dużej nawet partii politycznej _ - czytamy w deklaracji.

Czytaj więcej w Money.pl
Druga afera Rywina? "PO tego tak nie zostawi" - _ Jeśli Roman Giertych mówi prawdę, to mamy do czynienia z toruńską wersją afery Rywina _ - ocenił Stefan Niesiołowski
To co wyjawił były wicepremier, może wstrząsnąć Polską Sprawa dotyczy okresu, gdy na czele rządu stał Jarosław Kaczyński.
"Zatruty pies Platformy". Palikot ostro o... Janusz Palikot ocenił, że przygotowane przez rząd założenia przyszłorocznego budżetu wskazują na brak koncepcji walki z zagrożeniami, jakie przynosi kryzys.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)