Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Interwencja w Syrii. Hollande czeka na Amerykanów

0
Podziel się

Prezydent Francji zapowiedział, że zwróci się do Francuzów w sprawie działań wobec Syrii już po głosowaniu w Kongresie USA i raporcie ekspertów ONZ.

Interwencja w Syrii. Hollande czeka na Amerykanów
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)
bErRtMid

Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział w sobotę, że zwróci się do Francuzów w sprawie działań wobec Syrii już po głosowaniu w Kongresie USA.

Pytany na spotkaniu w Nicei czy zwróci się do rodaków _ pod koniec przyszłego tygodnia _, Holland odpowiedział: - _ Po głosowaniu w Kongresie Stanów Zjednoczonych, w czwartek lub piątek, i kiedy będziemy mieć raport inspektorów, prawdopodobnie pod koniec tygodnia, trzeba będzie podjąć decyzję _.

Wspólnota międzynarodowa oczekuje opublikowania przez ONZ raportu ekspertów, którzy badali w Syrii doniesienia o użyciu broni chemicznej pod Damaszkiem 21 sierpnia. USA ogłosiły, że są głęboko przekonane, że doszło do ataku chemicznego, dokonały go wojska reżimu prezydenta Baszara el-Asada i że zginęło w nim ponad 1400 osób.

bErRtMif

Prezydent USA Barack Obama oczekuje, że Kongres, który zbiera się po wakacjach w najbliższy poniedziałek, zatwierdzi operację militarną przeciwko reżimowi syryjskiemu.

Francja należy do krajów, które opowiadają się za przeprowadzeniem akcji zbrojnej w celu ukarania reżimu syryjskiego za użycie trującego gazu wobec ludności cywilnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Czego szef prawicy żąda od prezydenta Francji? Przewodniczący centroprawicowej partii UMP Jean-Francois Cope zażądał, by prezydent Francji Francois Hollande zaczekał na wnioski inspektorów ONZ.
Obama uderzy nie czekając na raport ONZ? -_ Prezydent USA Barack Obama pozostawia sobie wszystkie warianty działania _- powiedział w Paryżu sekretarz stanu USA John Kerry.
UE stanowczo nie poprze ataku na Syrię Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski powiedział, że UE _ rekomendowała przedstawienie materiału dowodowego, także przez inspektorów ONZ na Radzie Bezpieczeństwa _ ONZ.
bErRtMiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)