Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Irak: Ataki na szyickie rodziny - 18 ofiar śmiertelnych

0
Podziel się:

#
większa liczba ofiar, informacje o innych zamachach
#

bEstQGlN

# większa liczba ofiar, informacje o innych zamachach #

04.09. Bagdad (PAP/AP) - Uzbrojeni napastnicy zaatakowali dwie szyickie rodziny w pobliżu miasta Latifija, położonego na południe od Bagdadu, ostrzeliwując ich domy, które następnie wysadzili w powietrze. Co najmniej 18 osób zginęło - poinformowała w środę iracka policja.

Wśród ofiar śmiertelnych jest co najmniej sześcioro dzieci i pięć kobiet. Napastnicy zaatakowali domy zamieszkane przez rodziny dwóch braci. 28 sierpnia zamordowano w tym mieście siedmioosobową szyicką rodzinę; w Latifii mieszkają głównie sunnici.

bEstQGlP

W Iraku nasila się konflikt na tle wyznaniowym, który może doprowadzić do destabilizacji kraju. Jak komentuje AFP, celem środowego ataku było zapewne podkręcenie spirali przemocy.

Również w środę rano eksplozja ładunków wybuchowych zabiła pięciu żołnierzy w pobliżu Bagdadu. W Tikricie w nocy z wtorku na środę wysadzono w powietrze dom, w którego ruinach zginął mały chłopiec. Dzień wcześniej w serii zamachów bombowych w Iraku, głównie w stolicy kraju Bagdadzie, zginęły co najmniej 64 osoby, a ponad 150 zostało rannych.

Eskalacja przemocy jest pochodną rosnącego niezadowolenia sunnickiej mniejszości, uprzywilejowanej za czasów Saddama Husajna.

ONZ i liczni dyplomaci apelują do kontrolowanego przez szyitów rządu premiera Nuriego al-Malikiego o przeprowadzenie reform w celu uniknięcia dalszego marginalizowania sunnitów, którzy mogą być rekrutowani przez ekstremistów. Jednak rząd nasilił ostatnio kampanię przeciwko sunnickim rebeliantom. (PAP)

bEstQGlV

fit/ ap/

14507971 14508419 14508597 14508914 14508089 arch.

bEstQGmq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)