Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Irak: Czterech rebeliantów wzięło zakładników w kościele

0
Podziel się:

Czterech uzbrojonych rebeliantów weszło w niedzielę do kościoła
katolickiego obrządku syryjskiego w stolicy Iraku i wzięło nieznaną liczbę zakładników, w tym dwóch
księży - poinformował agencję AFP chaldejski biskup Bagdadu, Szlemon Warduni.

Czterech uzbrojonych rebeliantów weszło w niedzielę do kościoła katolickiego obrządku syryjskiego w stolicy Iraku i wzięło nieznaną liczbę zakładników, w tym dwóch księży - poinformował agencję AFP chaldejski biskup Bagdadu, Szlemon Warduni.

"Według naszych informacji terroryści wzięli zakładników. Są wśród nich wierni i dwóch księży. Mężczyźni żądają uwolnienia terrorystów w Iraku i Egipcie" - powiedział.

Według policji zakładników jest około dziesięciu.

Siły bezpieczeństwa otoczyły kościół. "Jeszcze nie wiemy, co dzieje się w środku" - powiedział przedstawiciel policji Kuasim al-Musawi.

Wcześniej rebelianci próbowali wejść do budynku pobliskiej giełdy, zabijając dwóch ochroniarzy. Wysadzili również samochód-pułapkę i ranili co najmniej cztery osoby - podało źródło w irackim MSW.

Następnie mężczyźni udali się w stronę kościoła.

Telewizja Al-Bagdadija otrzymała telefon od mężczyzny, który twierdzi, że jest jednym z napastników. Według niego, rebelianci są członkami odłamu Al-Kaidy w Iraku.

Watykan domaga się szybkiego rozwiązania tej sytuacji, które nie wymagałoby użycia przemocy - powiedział AFP rzecznik Watykanu Federico Lombardi.

Zaatakowana w niedzielę świątynia była celem ataku w sierpniu 2004 roku, gdy przeprowadzono skoordynowane zamachy w kilku kościołach w Bagdadzie.

W 23-milionowym Iraku żyje ok. 1,5 mln chrześcijan.(PAP)

jhp/ kar/

7607776 7607705 7607875 7607614

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)