Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
02.02.2008 09:43

Irak: Do 98 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachów w Bagdadzie

Do 98 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych dwóch piątkowych samobójczych zamachów w Bagdadzie, do których wykorzystano chore umysłowo kobiety. 208 osób jest rannych - podały w sobotę irackie służby bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do 98 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych dwóch piątkowych samobójczych zamachów w Bagdadzie, do których wykorzystano chore umysłowo kobiety. 208 osób jest rannych - podały w sobotę irackie służby bezpieczeństwa. *

Bomby eksplodowały na popularnych wśród mieszkańców irackiej stolicy giełdach zoologicznych.

Kobiety prawdopodobnie nie zdawały sobie sprawy z tego, co robią. Ładunki wybuchowe zostały odpalone przez terrorystów z bezpiecznej odległości.

Wśród ofiar obu zamachów jest wiele kobiet i dzieci.

W ostatnim czasie poprawa sytuacji w Bagdadzie w zakresie bezpieczeństwa sprawiła, iż coraz więcej ludzi zaczęło odwiedzać popularne giełdy zoologiczne.

Z cytowanych przez agencję AFP odrębnych bilansów, przedstawianego przez irackie resorty spraw wewnętrznych, obrony i zdrowia, wynika, że w styczniu liczba ofiar przemocy w stolicy Iraku była najniższa od roku - mimo to wyniosła w skali tego miesiąca co najmniej 541 Irakijczyków. Wśród zabitych było 463 cywilów, 22 żołnierzy i 56 policjantów. W styczniu zeszłego roku liczba zabitych w Bagdadzie sięgała 1992 ludzi.

Od marca 2003 roku - początku interwencji USA w Iraku - fala przemocy i walki spowodowały śmierć ponad miliona Irakijczyków - wynika natomiast z opublikowanego w czwartek w Londynie raportu zajmującego się opracowywaniem sondaży instytutu Opinion Research Business.(PAP)

jo/ la/

891 919 arch.

Tagi: irak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz