Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
irak
23.07.2006 15:54

Irak: Saddama w szpitalu nakarmiono, adwokat mówi, że wbrew jego woli

(oświadczenie adwokata, szersza wypowiedź prokuratora, wypowiedź amerykańskiego rzecznika wojskowego)

Podziel się
Dodaj komentarz

(oświadczenie adwokata, szersza wypowiedź prokuratora, wypowiedź amerykańskiego rzecznika wojskowego)

23.7.Bagdad (PAP/Reuters) - Saddam Husajn został wzięty do szpitala i nakarmiony po 16 dniach strajku głodowego - powiedział w niedzielę główny prokurator trybunału, przed którym toczy się proces Husajna, Dżafar al-Musawi. Obrońca Husajna mówi, że zrobiono to wbrew woli podsądnego.

Prokurator trybunału, przed którym obalony prezydent Iraku jest sądzony za zbrodnie przeciwko ludzkości, powiedział, że Husajna hospitalizowano i nakarmiono, by uniknąć pogorszenia się jego stanu zdrowia. Dodał, że Husajn nie będzie w stanie pojawić się w poniedziałek na wznowieniu procesu.

Wcześniej przedstawiciel armii amerykańskiej informował, że Saddam Husajn i trzej współoskarżeni, którzy prowadzili głodówkę od 7 lipca, po "okazaniu im pomocy medycznej" będą w stanie stanąć w poniedziałek przed sądem.

Szef zespołu obrońców Saddama Chalil ad-Dulajmi powiedział agencji Reuters, że Amerykanie "nakarmili podsądnego, by złamać jego wolę i zakończyć strajk, który prowadził na znak protestu przeciwko nielegalności procesu".

Proces Saddama i jego pomocników, sądzonych za zgładzenie 148 szyitów z miejscowości Dudżail w odwecie za zamach na dyktatora dokonany tam w 1982 roku, toczy się w Bagdadzie od października zeszłego roku. Prokurator żąda kary śmierci dla Saddama i dwóch innych oskarżonych.(PAP)

mmp/ kan/

1994 2113 2129

Tagi: irak, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz