Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Irak znów niespokojny. Przeprowadzili trzy krwawe zamachy

0
Podziel się:

Gen. Nadhum Tajeh jechał do pracy, gdy grupa poruszających się samochodem napastników otworzyła do niego ogień.

Irak znów niespokojny. Przeprowadzili trzy krwawe zamachy
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Pięciu członków formacji zbrojnych Iraku, w tym generał, zginęło w trzech różnych zamachach - podała policja. Według niej gen. Nadhum Tajeh jechał rano w Bagdadzie do pracy, gdy grupa poruszających się samochodem napastników otworzyła do niego ogień.

W kilka godzin później pułkownik irackiej armii, który nie był akurat na służbie, poniósł śmierć w wybuchu przydrożnej pułapki minowej w północnej części stolicy Iraku.

Tego samego dnia w położonym 290 kilometrów na północ od Bagdadu Kirkuku przy użyciu przydrożnej pułapki minowej zaatakowano konwój pojazdów policyjnych, zabijając trzech funkcjonariuszy i raniąc sześciu innych.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Zamachowcy-samobójcy zabili 12 tys. osób Od marca 2003 r. do 31 grudnia 2010 r. co najmniej 12 000 cywilów oraz 200 żołnierzy międzynarodowej koalicji zginęło w Iraku wskutek zamachów samobójczych.
Seria ataków terrorystycznych. Osiem ofiar Najwięcej ofiar spowodował atak w mieście Garma leżącym kilkanaście kilometrów na północny wschód od Faludży.
Tak krwawego miesiąca dawno nie było W ciągu miesiąca w różnego rodzaju atakach i aktach przemocy śmierć poniosło 325 osób.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)