Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Iran: Ahmadineżad proponuje Obamie dialog "twarzą w twarz"

0
Podziel się

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad zaproponował w poniedziałek
prezydentowi USA Barackowi Obamie "męski dialog w cztery oczy", by omówić "kwestie światowe".
Przemówienie Ahmadineżada, w którym padła propozycja, wyemitowała państwowa telewizja irańska.

bEhZNNHF

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad zaproponował w poniedziałek prezydentowi USA Barackowi Obamie "męski dialog w cztery oczy", by omówić "kwestie światowe". Przemówienie Ahmadineżada, w którym padła propozycja, wyemitowała państwowa telewizja irańska.

"Mam udać się we wrześniu do Nowego Jorku na Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Jestem gotów siąść z Obamą twarzą w twarz, jak mężczyzna z mężczyzną" - oświadczył Ahmadineżad. "Zaproponujemy rozwiązania kwestii światowych i zobaczymy, czyje są lepsze" - dodał.

Irański prezydent wystąpił już z podobną propozycją we wrześniu ubiegłego roku, ale nie spotkała się ona z akceptacją Waszyngtonu. Ahmadineżad twierdzi, że poprzednik Obamy, George W. Bush, odmawiał podobnych debat "ze strachu".

bEhZNNHH

Stosunki między państwami zachodnimi a Iranem są napięte ze względu na program atomowy realizowany przez władze w Teheranie. Zdaniem Stanów Zjednoczonych Iran dąży do budowy broni nuklearnej. Teheran twierdzi, że jego program jest pokojowy i ma na celu wyłącznie produkcję energii elektrycznej. (PAP)

mw/ ap/

6714644 6714674

bEhZNNIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)