Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iran
31.05.2011 07:20

Iran blokował przelot samolotu Merkel

Iran przez dwie godziny odmawiał prawa przelotu nad swoim terytorium samolotowi rządowemu, którym w nocy niemiecka kanclerz leciała do Indii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Iran przez dwie godziny odmawiał prawa przelotu nad swoim terytorium samolotowi rządowemu, którym w nocy niemiecka kanclerz leciała do Indii.

Samolot niemieckiej kanclerz z dużą delegacją na pokładzie przez dwie godziny musiał krążyć w nocy nad Turcją zanim ponownie otrzymał pozwolenie na przelot przez irańską przestrzeń powietrzną.

Jak podkreśla niemiecka agencja na razie nie wiadomo co było powodem takiej decyzji irańskich władz. Wczoraj wieczorem przed wylotem z Berlina samolot otrzymał pozwolenie na przelot nad Iranem.

Szef protokołu w niemieckim ministerstwie spraw zagranicznych Claus Krumrei poinformował delegację w samolocie, że lądowanie w Delhi opóźni się _ z powodu problemów z Iranem _.

Druga rządowa maszyna, którą na pierwsze niemiecko-indyjskie konsultacje międzyrządowe lecieli ministrowie, przeleciała bez problemów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/merkel;nie;ma;odwrotu;od;rezygnacji;z;atomu,131,0,841603.html) Merkel: nie ma odwrotu od rezygnacji z atomu Zdaniem niemieckiej kanclerz nowa koncepcja energetyczna jest wyzwaniem, ale i szansą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t95747.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/merkel;krytykowana;za;bin;ladena,187,0,823227.html) Merkel krytykowana za Bin Ladena Przedstawiciele Kościołów oraz część niemieckich polityków krytykuje kanclerz Angelę Merkel za to, że publicznie wyraziła radość z zabicia Osamy bin Ladena.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t124560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/westerwelle;do;wymiany;przez;slaby;wynik,105,0,805481.html) Westerwelle do wymiany? Przez słaby wynik Wielu polityków FDP otwarcie żąda rezygnacji szefa partii Guido Westerwellego.
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz