Notowania

terroryzm w usa
01.02.2012 17:50

Iran gotowy jest do ataku terrorystycznego w USA

Kierownicy służb specjalnych przedstawili Kongresowi doroczną ocenę zagrożeń dla USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(indigoprime/CC/Flickr)

*- _ Iran rozważa przeprowadzenie ataku terrorystycznego na terytorium USA w reakcji na amerykańskie groźby i naciski pod swoim adresem _- ostrzegł krajowy szef wywiadu USA James R. Clapper. *

Wraz z innymi przedstawicielami kierownictwa amerykańskich służb specjalnych Clapper przedstawił we wtorek swoją ocenę zagrożeń dla USA przed senacką Komisją ds. Wywiadu. Jego ostrzeżenie o możliwości irańskiego ataku znalazło się w pisemnym oświadczeniu przekazanym komisji.

_ Niektórzy irańscy funkcjonariusze, prawdopodobnie włącznie z najwyższym przywódcą Alim Chameneim, zmienili swoje rachuby i są obecnie bardziej niż poprzednio gotowi do zorganizowania ataku na USA w odpowiedzi na prawdziwe lub wyimaginowane działania amerykańskie zagrażające ich reżimowi _ - stwierdza to oświadczenie.

Inni funkcjonariusze wywiadu mówili, że nie mają dowodów na plany ataku terrorystycznego w USA, ale przyznawali, że w ich ocenie Iran zajmuje coraz bardziej wrogą postawę wobec Ameryki.

Przytaczali tu m.in. wykrycie spisku na życie ambasadora Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie na jesieni ub.r., przygotowywanego przez agentów irańskich.

_ - Gotowość Iranu do sponsorowania przyszłych ataków w USA lub przeciw naszym interesom za granicą będzie prawdopodobnie zależeć od oceny przez Teheran kosztów, jakie poniósł za plan zamachu na ambasadora _ - oświadczył Clapper.

Kierownicy służb specjalnych przedstawili Kongresowi doroczną ocenę zagrożeń dla USA.

Ich zdaniem powodem do niepokoju mogą być przypadki szpiegostwa w internecie podejmowane przez Chiny, destabilizacja w Korei Północnej po śmierci Kim Dzong Ila oraz niejasna sytuacja w Afganistanie po ewentualnym wycofaniu się stamtąd wojsk amerykańskich. USA i NATO zapowiadają, że nastąpi to w 2014 r.

O zagrożeniu terrorystycznym czytaj w Money.pl
Oskarża USA o terroryzm. Pokaże dowody? Irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei oznajmił, że dysponuje setką _ niezaprzeczalnych dokumentów _ na ten temat.
Koniec terroru w Afganistanie i Pakistanie? Przywódcy obu tych państw oraz Iranu zobowiązali się, że _ zaangażują się w wysiłki mające na celu eliminację ekstremizmu, militaryzmu, terroryzmu _.
Pojadą do Iranu, bo boją się ataku. Słusznie? Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) potwierdziła, że planuje wizytę w Iranie 29-31 stycznia.
Tagi: terroryzm w usa, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz