Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran i Korea wymieniały się technologiami?

0
Podziel się:

Prawdopodobnie dochodziło do regularnej współpracy w kwestii budowy rakiet balistycznych. W ten sposób kraje te łamały w ten sposób sankcje ONZ.

Iran i Korea wymieniały się technologiami?
(Sniperz11/CC/FIDSNS)
bESiATzF

Prawdopodobnie dochodziło do regularnej współpracy w kwestii budowy rakiet balistycznych. W ten sposób kraje te łamały w ten sposób nałożone na nie sankcje - wynika z poufnego raportu przedstawionego Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

W raporcie, na który w sobotę powołuje się Reuters, napisano, że nielegalny transfer technologii odbywał się za pośrednictwem _ sąsiedniego kraju trzeciego _. Jak twierdzą dyplomaci, którzy anonimowo rozmawiali z Reuterem, chodzi o Chiny. Dokument został przedstawiony przez panel ekspertów, który nadzoruje przestrzeganie ONZ-owskich sankcji nałożonych na Phenian po przeprowadzeniu przez niego dwóch prób nuklearnych w 2006 i 2009 roku.

Sankcje ONZ przewidują m.in. zakaz handlu technologią atomową i rakietową z Koreą Północną oraz embargo na broń. Środki przyjęte przez ONZ przewidują również zakaz utrzymywania kontaktów handlowych z kilkoma północnokoreańskimi firmami oraz wzywają do zamrożenia aktywów i ograniczenie możliwości podróżowania kilku przedstawicieli północnokoreańskich władz.

bESiATzH

- _ Zakazane przedmioty związane z rakietami balistycznymi przypuszczalnie zostały przekazane pomiędzy Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną a Islamską Republiką Iranu na pokładzie rejsowych samolotów linii Air Koryo i Iran Air _ - napisano w raporcie.

- _ Do przesyłanie towaru, jak broń i związane z nią materiały, których nielegalna natura mogłaby wyjść na jaw podczas jakiejkolwiek pobieżnej inspekcji, wydaje się że Korea Północna preferowała czarterowe loty towarowe _ - dodają autorzy dokumentu, według których samoloty korzystały _ z towarowych portów lotniczych, w których brakowało takiego nadzoru, jakiemu poddawane są obecnie terminale i loty pasażerskie _.

Według Reutera kilku dyplomatów związanych z Radą Bezpieczeństwa ONZ powiedziało, że Chiny nie były zadowolone z raportu. Agencja przypomina, że Pekin w przeszłości blokował publikacje raportów ekspertów na temat Korei Północnej i Sudanu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90777.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;bedzie;produkowal;wlasne;rakiety;przeciwlotnicze,11,0,708363.html) Iran będzie produkował własne rakiety przeciwlotnicze Rosja zerwała kontrakt na dostarczenie takiej broni Iranowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t85792.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjski;general;nie;dostarczymy;iranowi;rakiet;s-300,178,0,679858.html) Rosyjski generał: Nie dostarczymy Iranowi rakiet S-300 Moskwa dostosowuje się do sankcji nałożonych przez ONZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t75669.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/iran;zdolny;do;produkcji;broni;nuklearnej,133,0,765573.html) Iran zdolny do produkcji broni nuklearnej Według ekspertów IISS, kraj ten potrzebuje co najmniej dwóch lat, by mieć pierwszą bombę atomową.
bESiATAi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)