Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran: Nadzieja na wdrożenie porozumienia z mocarstwami do końca stycznia

0
Podziel się:

Szef irańskich negocjatorów ds. nuklearnych wyraził w niedzielę nadzieję, że
zawarte w Genewie porozumienie między Teheranem a grupą mocarstw może zostać wdrożone do końca
stycznia; jednocześnie przyznał, że techniczne rozmowy posuwają się wolno.

bEswNOwl

*Szef irańskich negocjatorów ds. nuklearnych wyraził w niedzielę nadzieję, że zawarte w Genewie porozumienie między Teheranem a grupą mocarstw może zostać wdrożone do końca stycznia; jednocześnie przyznał, że techniczne rozmowy posuwają się wolno. *

Techniczne negocjacje między Iranem a ekspertami grupy 5+1 (piątka stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA, Wielka Brytania, Francja, Chiny, Rosja plus Niemcy) mają zostać wznowione w poniedziałek w Genewie. Poinformował o tym szef irańskich negocjatorów Abbas Aragczi.

Podczas rozmów ma zostać uzgodniony planu działania w celu wcielenia w życie porozumienia, zawartego 24 listopada w Genewie, które zakłada ograniczenie przez Irańczyków ich programu nuklearnego w zamian za czasowe zniesienie części sankcji.

bEswNOwn

"Jeśli negocjacje techniczne będę owocne, zostanie ustalona data (wdrożenia porozumienia). To może być, według mnie, pod koniec stycznia" - powiedział cytowany przez agencję informacyjną Mehr Aragczi, który jest jednocześnie wiceministrem spraw zagranicznych Iranu.

Ostatnio Abbas Aragczi potwierdził, że negocjacje techniczne postępują wolno z powodu "niektórych interpretacji".(PAP)

mmp/ ro/

15386370 arch.

bEswNOwO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)