Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje wobec iranu
07.02.2012 09:32

Iran: Obama zaostrzył sankcje

Irańskie MSZ nazwało "wrogim gestem" zaostrzenie amerykańskich sankcji wobec rządu Iranu i banku centralnego tego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(willwhitedc/CC/Flickr)

Amerykański dekret daje prawo bankom USA do zamrażania irańskich aktywów.

_ - To wrogi gest, wojna psychologiczna bez żadnych konsekwencji. To nic nowego, tak dzieje się już od 30 lat _ - powiedział na cotygodniowej konferencji prasowej w Teheranie rzecznik MSZ Iranu Ramin Mehmanparast. Zaostrzone sankcje USA mają być bardziej dotkliwe w porównaniu z obecnie obowiązującym systemem, w którym istnieje wiele luk.

W liście do Kongresu Obama wyjaśnił, że nałożenie dodatkowych, surowszych sankcji na Iran i bank centralny tego kraju jest wskazane _ w świetle oszukańczych praktyk Banku Centralnego Iranu i innych irańskich banków, ukrywających transakcje stron objętych sankcjami _.

Zdaniem Białego Domu amerykańskie banki muszą mieć uprawnienia do zamrażania irańskich aktywów, ponieważ manipulacje Banku Centralnego Iranu stanowią _ ryzyko nie do zaakceptowania _ dla międzynarodowego systemu finansowego ze względu na _ niedostatki w irańskim systemie zapobiegania praniu pieniędzy _.

Sankcje wspólnoty międzynarodowej przeciwko Iranowi są odpowiedzią na jego program nuklearny, który - zdaniem Zachodu - jest obliczony na pozyskanie broni atomowej. Teheran twierdzi, że jego program ma charakter wyłącznie cywilny.

Czytaj o sankcjach wobec Iranu w Money.pl
Chiny murem za Iranem. Poszło o atom Chińska gazeta People's Daily wyraża w piątek sprzeciw Pekinu wobec presji Zachodu, by nasilić sankcje na Iran.
Rosja: Zachód wtrąca się w nie swoje sprawy Nowe sankcje Zachodu wobec Iranu byłyby uznane za próbę zmiany reżimu w tym kraju - uważają Rosjanie.
Pekin postawił się Amerykanom. Przez ustawę Amerykańska ustawa ma wymusić na Iranie porzucenie programu nuklearnego.
Tagi: sankcje wobec iranu, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz