Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iran
07.06.2011 11:14

Iran: Okręty podwodne na Morzu Czerwonym

Okręty podwodne na Morzu Czerwonym mogą wywołać niezadowolenie Izraela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Iran wysłał okręty podwodne na Morze Czerwone - poinformowała irańska półoficjalna agencja Fars, powołując się na anonimowe źródła. Posunięcie to zdaniem - zdaniem agencji Reuters - może wywołać niezadowolenie Izraela.

Na zdjęciu prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad

_ Irańskie okręty podwodne wpłynęły na Morze Czerwone w celu zebrania informacji i identyfikacji okrętów innych państw _ - podała Fars nie podając ani liczby ani typu irańskich jednostek. Wiadomo tylko, że płyną wraz z okrętami z irańskiej XIV floty.

Irańska państwowa telewizja Press TV podała w maju, że dwa okręty z XIV floty zostały wysłane do walki z piratami w Zatoce Adeńskiej. _ Flotylla wpłynęła w rejon Zatoki Adeńskiej w maju, a teraz wpłynęła na Morze Czerwone kontynuując misję _ - potwierdziła agencja Fars.

W lutym dwa irańskie okręty przepłynęły Kanał Sueski i po raz pierwszy od rewolucji islamskiej z 1979 roku znalazły się na Morzu Śródziemnym, płynąc w kierunku Syrii. Iran zapewniał, że misja była pokojowa, jednak Izrael nazwał ją prowokacją.

W sierpniu ubiegłego roku Iran ogłosił, że rozbudowuje swoją flotę okrętów podwodnych klasy Ghadir do 11 sztuk. Mają być one wykorzystane do patrolowania rejonu Zatoki Perskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byly;szef;mosadu;nie;atakowac;iranu,151,0,843415.html) Były szef Mosadu: Nie atakować Iranu Były szef Mosadu, izraelskiego wywiadu, Meir Dagan, powiedział, że na najbliższe dwa lata nie ma planów ataku na Iran.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t140508.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;blokowal;przelot;samolotu;merkel,3,0,841731.html) Iran blokował przelot samolotu Merkel Iran przez dwie godziny odmawiał prawa przelotu nad swoim terytorium samolotowi rządowemu, którym w nocy niemiecka kanclerz leciała do Indii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t139966.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/iran;wybuch;podczas;wizyty;ahmadinezada,166,0,837286.html) Iran: Wybuch podczas wizyty Ahmadineżada Jedna osoba zginęła, a 22 zostały ranne. Przyczyną wybuchu był wyciek gazu w rafinerii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t90777.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/unia;zaostrzyla;sankcje;wobec;iranu,116,0,836980.html) Unia zaostrzyła sankcje wobec Iranu Ministrowie spraw zagranicznych 27 uzgodnili na posiedzeniu w Brukseli, że sankcjami UE zostanie objętych kolejnych 100 firm i osób w Iranie. Tymczasem państwo to uruchomiło produkcję nowych rakiet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t103690.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;zatrzymal;grupe;amerykanskich;szpiegow,28,0,833820.html) Iran zatrzymał grupę amerykańskich szpiegów Według irańskich tajnych służb siatka usiłowała rekrutować irańskich szpiegów za pośrednictwem misji dyplomatycznych
Tagi: iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz