Notowania

policja
07.12.2009 10:17

Iran: Starcia policji z protestującymi w Teheranie

Irańska policja starła się w poniedziałek ze zwolennikami opozycji na placu w centrum Teheranu, używając gazów łzawiących - poinformowali naoczni świadkowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Irańska policja starła się w poniedziałek ze zwolennikami opozycji na placu w centrum Teheranu, używając gazów łzawiących - poinformowali naoczni świadkowie.

"Policja używa pałek do rozpędzenia demonstrantów. Ludzie skandują antyrządowe hasła na placu Ferdowsi" - powiedział świadek agencji Reutera.

"Policja użyła gazów łzawiących wobec grup manifestantów, którzy skandują hasła przeciwko prezydentowi Mahmudowi Ahamdineżadowi" - dodał świadek, na którego powołuje się agencja AFP. Powiedział, że do starć doszło na ulicy przy uniwersytecie w Teheranie.

Agencje Reutera i AFP nie były w stanie potwierdzić tych doniesień z niezależnych źródeł, bo władze irańskie zakazały zagranicznym dziennikarzom opuszczania biur w dniach 7-9 grudnia.

Policja i elitarne jednostki Strażników Rewolucji ostrzegały opozycję przed wykorzystywaniem państwowego wiecu z okazji Dnia Studentów do podsycania antyrządowych protestów. Zapowiedziano, że wszelkie "nielegalne" wiece spotkają się ze zdecydowaną reakcją.

Iran obchodzi w poniedziałek rocznicę zabicia trzech studentów w 1953 r.

Na niektórych reformatorskich stronach internetowych apelowano jednak o przybycie na manifestację przy uniwersytecie, gdzie odbędzie się państwowy wiec.

Inny świadek powiedział, że policja otoczyła uniwersytet w Teheranie. (PAP)

mw/ ro/

5267779 5267844

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz