Notowania

wiadomości
06.02.2013 23:59

Iran zezwoli Egipcjanom na podróżowanie bez wiz

Iran odwoła wymogi wizowe stawiane obywatelom Egiptu i zezwoli egipskim turystom i kupcom na przyjazd bez wiz - oświadczył w środę irański minister spraw zagranicznych Ali Akbar Salehi przywoływany przez media w Kairze.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Iran odwoła wymogi wizowe stawiane obywatelom Egiptu i zezwoli egipskim turystom i kupcom na przyjazd bez wiz - oświadczył w środę irański minister spraw zagranicznych Ali Akbar Salehi przywoływany przez media w Kairze. *

W tej chwili Irańczycy żądają od Egipcjan odpowiednich dokumentów wjazdowych. Kair i Teheran zerwały relacje w 1979 roku, po rewolucji islamskiej w Iranie.

Salehi w rozmowie z państwową egipską agencją informacyjną MENA podkreślił, że stosunki między dwoma krajami "z każdym dniem" poprawiają się.

Irański minister towarzyszył w Egipcie prezydentowi Iranu Mahmudowi Ahmadineżadowi, biorącemu udział w obradach 12. szczytu islamskiego. Ahmadineżad był pierwszym irańskim przywódcą odwiedzającym Egipt od 1979 roku.

Szef irańskiej dyplomacji poruszył także sprawę konfliktu w Syrii. Uznał, że syryjski rząd jest gotowy do dialogu z opozycją i obie strony powinny podjąć rozmowy.

"Sądzę, że syryjski rząd jest gotowy do negocjacji z opozycją" - powiedział Ali Akbar Salehi.

Pod koniec stycznia szef opozycyjnej koalicji syryjskiej Moaz al-Chatib wezwał prezydenta Syrii Baszara el-Asada do rozpoczęcia rozmów na temat pokojowego oddania władzy i uchronienia w ten sposób kraju od dalszego rozlewu krwi i zniszczeń. Warunkiem było uwolnienie 160 tys. ludzi uwięzionych w czasie trwającego od marca 2011 roku antyasadowskiego powstania. (PAP)

zab/

13156841 13156752 arch. int.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz