Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael: Media: Benedykt XVI odwiedzi meczet Al-Aksa

0
Podziel się

Papież Benedykt XVI, który w maju uda
się z pielgrzymką do Ziemi Świętej, odwiedzi jedną z
najważniejszych świątyń muzułmańskich, meczet Al-Aksa w
Jerozolimie - informuje dziennik "Jerusalem Post".

bEirJxTp

Papież Benedykt XVI, który w maju uda się z pielgrzymką do Ziemi Świętej, odwiedzi jedną z najważniejszych świątyń muzułmańskich, meczet Al-Aksa w Jerozolimie - informuje dziennik "Jerusalem Post".

Papież w niedzielę mówił o planach swojej pielgrzymki (8-15 maja) wiernym zgromadzonym na modlitwie Anioł Pański.

Izraelska gazeta pisze, powołując się na swoje źródło, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika, Jana Pawła II, który odwiedził Wzgórze Świątynne, ale nie wszedł do meczetu Al-Aksa, Benedykt XVI złoży wizytę w tej świątyni. Miejsce, na którym znajduje się meczet, jest święte zarówno dla muzułmanów, nazywających je Szlachetnym Sanktuarium, jak i żydów.

bEirJxTr

"Jerusalem Post" obszernie relacjonuje też reakcje na planowaną wizytę papieża w Instytucie Jad wa-Szem (Yad Vashem).

W piątek ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej Mordechaj Lewy poinformował, że papież w czasie swej wizyty odwiedzi Instytut, ale nie wejdzie do jego części muzealnej. Znajduje się tam budzący protesty Watykanu podpis pod portretem papieża Piusa XII, w którym zarzuca się mu milczenie wobec zagłady Żydów.

Prezes Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder ocenił natomiast w poniedziałek, że planowana wizyta Benedykta XVI w Instytucie Jad wa-Szem odbędzie się "w samą porę". "Ta ważna wizyta zostanie ciepło przyjęta przez Izrael i Żydów" - oświadczył. Dodał, że wizyta będzie szczególnie istotna w kontekście ostatnich kontrowersji dotyczących biskupa-negacjonisty Richarda Williamsona i bractwa świętego Piusa X, czyli lefebrystów. (PAP)

ksaj/ ap/

bEirJxTx

int.

bEirJxTS
media
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)